Dożynki powiatowe w Woli Uhruskiej

W niedzielę, 1 września, na nadbużańskich błoniach w Woli Uhruskiej rolnicy z całego powiatu będą dziękować za plon. Nie zabraknie występów artystycznych, konkursu na najpiękniejszy wieniec, a gwiazdą wieczoru będzie zespół, którego teledysk na popularnym serwisie ma ponad 15 milionów wyświetleń.

Dożynki powiatowe rozpocznie msza święta odprawiona w intencji rolników w kościele parafialnym w Woli Uhruskiej. Następnie korowód dożynkowy przemaszeruje nad Bug, gdzie na błoniach przy „Pompce” odbędzie się dalsza część uroczystości. Po powitaniu uczestników i tradycyjnym przekazaniu chleba dożynkowego przez starostów (w tym roku te zaszczytne funkcje pełnić będą Antoni Linde i Marta Malewicz) na ręce gospodarzy, a więc wójta Jana Łukasika i starosty Andrzeja Romańczuka, rozpocznie się część artystyczna.

Na scenie pojawią się m.in. Włodawska Orkiestra Dęta czy Swojska Kapela. W międzyczasie zaplanowano prezentacje poszczególnych gmin i konkursy, w tym na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, który co roku wzbudza wiele emocji i zawsze jest szeroko komentowany. Od godziny 19. zacznie się blok rozrywkowy. Wystąpią: Góralska Zabawa, Swojska Kapela, Abba Show oraz gwiazda wieczoru – zespół News, którego teledyski na You Tube notują rekordy oglądalności porównywalne do największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Dożynki zakończy zabawa taneczna pod chmurką. (bm)