Drogowców tylko patrzeć

Nie powinno być problemów z rozstrzygnięciem przetargu na budowę dróg gminnych w osiedlach mieszkaniowych w Lublinie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Na realizację zadania jest czterech chętnych, a ich oferty mieszczą się w zaplanowanym budżecie.


Przedsięwzięcie obejmuje budowę nowej drogi łączącej ul. Szeligowskiego z ul. Milenijną (na wysokości ul. Fijałkowskiego) na Czechowie, brakujący odcinek ul. Wapowskiego od ul. Domeyki do ul. Samsonowicza na Wrotkowie oraz utwardzenie ul. Brata Alberta, ul. Kuncewiczowej i ul. Oczki w dzielnicy Dziesiąta. Na jego realizację miasto pozyskało blisko 5 mln zł dofinansowania (90% całości kosztów) w pierwszym naborze projektów do Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Przetarg na wykonanie inwestycji Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił na początku grudnia, a przed światami poznał oferty zainteresowanych firm. Wpłynęły cztery, a każda z nich mieści się w zakładanym budżecie – 5,919 mln zł. Najtańszą ofertę opiewającą na nieco ponad 4,9 mln zł złożyło konsorcjum firm Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie Sp. z o. o. i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S. A. Droższe są propozycje konsorcjum PBI Infrastruktura S. A. z Kraśnika i PBI WMB Sp. z o. o. z Sandomierza (ponad 5 mln 176 tys. zł), kraśnickiej spółki WOD-BUD (ponad 5 mln 533 tys. zł), a także PBDiM Sp. z o. o. z Mińska Mazowieckiego (ponad 5 mln 547 tys. zł). Wszyscy oferenci zaoferowali taką samą, 5-letnią gwarancję i zlecenie zapewne trafi do lubelskiego KPRD i lubartowskiego PRD.

Wszystkie ulice mają być gotowe w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy z wybranym wykonawcą.

W ramach tego samego naboru inwestycji do dofinansowania z Polskiego Ładu Lublin uzyskał również 30 mln zł na budowę dwóch dzielnicowych arterii – ul. Skowronkowej na Sławinie i ul. Bliskiej na Szerokim. Przetarg na ich wykonanie ma być ogłoszony w I kwartale tego roku, a na ich wykonanie, zgodnie z umową o dofinansowanie, miasto i wybrany przez nie wykonawca, będą mieli czas do końca 2023 roku. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here