Drogowcy nie schodzą z Felina

Kolejna, w tym roku, inwestycja na Felinie, to sygnalizacja świetlna, która stanie na skrzyżowaniu ul. Franczaka „Lalka” i Jagiellończyka

W tym roku mieszkańcy Felina nie mogą narzekać na brak miejskich inwestycji, a Zarząd Dróg i Mostów właśnie ogłasza przetargi na wykonanie kolejnych prac: budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Franczaka „Lalka” z ul. Skalskiego i ul. Jagiellończyka oraz przebudowę zbiegu al. Witosa z ul. Doświadczalną.


Budowlańcy i drogowcy uwijają się na Felinie od początku tego roku – trwa rozbudowa SP nr 52, po południowej stronie ul. Franczaka „Lalka” na finiszu są prace nad przedłużeniem chodnika do granic miasta, a po północnej stronie ulicy niemal gotowa jest już droga rowerowa na odcinku od ul. Doświadczalnej do ul. Królowej Bony.

Na rozstrzygnięcie czeka przetarg na rozbudowę Parku Felin – choć tu jest problem, bo oferty wykonawców znacznie przewyższają założony budżet – a w ubiegłym tygodniu miasto poinformowało o dwóch kolejnych inwestycjach drogowych w tym rejonie. Zarząd Dróg i Mostów właśnie ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Franczaka „Lalka” z ul. Skalskiego i ul. Jagiellończyka.

Uzupełnieniem inwestycji będzie budowa zatok przystankowych po obu stronach skrzyżowania wraz doprowadzeniem do nich chodników. Na obu przystankach staną nowe wiaty typu „Lublin”, a jeden z nich dodatkowo otrzyma wyświetlacz informacji pasażerskiej i biletomat. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki oszczędnościom powstałym na innych unijnych projektach. Na oferty od zainteresowanych firm ZDiM czeka do 13 lipca, a wybrany wykonawca będzie miał na zrealizowanie inwestycji 12 miesięcy.

W międzyczasie ZDiM zapowiada ogłoszenie przetargu na przebudowę korkującego się w godzinach szczytu skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną. Inwestycja zakłada: dobudowanie pasów do skrętu w lewo i w prawo z al. Witosa oraz dodatkowego pasa w ul. Doświadczalnej (wydzielony pas do skrętu w lewo, drugi pas prosto-prawo), przebudowę sygnalizacji świetlnej, a przy okazji budowę ścieżki rowerowej, przebudowę zlokalizowanych przy skrzyżowaniu zatok autobusowych i wyposażenie ich w nowe wiaty przystankowe, biletomat oraz punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here