Drogowcy wakacji nie mają

Kończą się prace remontowe na ulicy Spokojnej. Trwa również wymiana nawierzchni na ulicach Łęckiej i Wokulskiego. Nieco wcześniej zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego na ulicach Sierpińskiego i Mostowej, a niebawem drogowcy pojawią się w centrum miasta, na ulicy Sanguszki.

– O gruntowny remont ulicy Spokojnej mieszkańcy zabiegali do wielu lat – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński – W lutym rozstrzygnęliśmy przetarg i prace mogły ruszyć pełną parą. Mimo że nie zostały jeszcze zakończone efekty widać już gołym okiem.
Jednym z najważniejszych elementów projektu „Przebudowa drogi gminnej ul. Spokojna we Włodawie wraz z infrastrukturą” była budowa kanalizacji deszczowej, która ma zapobiegać podtopieniom okolicznych posesji.

Obecnie trwają prace związane m.in. z wymianą nawierzchni. Równie zaawansowane są roboty na ulicach Wokulskiego i Łęckiej, gdzie w miejsce starej i nierównej nawierzchni układana jest kostka brukowa. Z kolei na ulicy Sierpińskiego zakończono już budowę nowego chodnika i ścieżki rowerowej. Dzięki temu już od września uczniowie będą mogli bezpiecznie poruszać się nimi w drodze do szkoły. Na tym jednak nie koniec. W najbliższych dniach drogowcy pojawią się również na ulicy księcia Sanguszki.

Wyremontowany zostanie m.in. chodnik, który od wielu lat jest zmorą okolicznych mieszkańców i klientów pobliskich sklepów. Po rozstrzygnięciu przetargu wyłoniony zostanie także wykonawca ulicy Garnizonowej. Prace remontowe rozpoczną się tuż po wakacjach. Łączna wartość wspomnianych inwestycji to 1 mln 520 tys.18 zł. (a)