Drogowcy wracają na gruntówki

Dzięki zastosowaniu nowej metody z wykorzystaniem rozściełacza do kładzenia asfaltu i kruszywa drogowego (na zdjęciu), który Pegimek kupił w ubiegłym roku oraz recyklera świdnickie gruntówki naprawiane są nie tylko szybciej i solidniej, ale również o wiele tańszym kosztem

Po przymusowej zimowej przerwie znów rusza program utwardzania gruntówek. Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjać, asfaltowanie ma się zakończyć w maju.

W ubiegłym roku świdnickie Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek wspólnie z Komunalnym Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Lublina wygrało ogłoszony przez UM Świdnik przetarg na utwardzenie miejskich dróg gruntowych, obejmujący prawie 40 ulic o łącznej długości 9 kilometrów.

Prace rozpoczęły się jesienią. Drogowcy zaczęli od ul. Błękitnej, Widokowej, Tęczowej i Barwnej. Ponad połowę z 39 zaplanowanych ulic udało się utwardzić jeszcze przed opadami śniegu.

– Ubiegły rok został zakończony wykonaniem ponad przyjęty plan. Prace wstrzymała zima, ale 22 marca mają znów wystartować – zapowiada Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju.

Jeśli aura nie pokrzyżuje planów, program ma zostać zakończony na przełomie kwietnia i maja. Ratusz zakłada jednak, że jeśli pojawią się dodatkowe pieniądze z oszczędności, utwardzi kolejnych 8-9 ulic, które nie zostały ujęte w tegorocznym harmonogramie.

– Potrzebujemy na to około 1 mln zł. Jeśli uda się wygospodarować takie środki, ogłosimy przetarg i jeszcze w tym roku to wykonamy i tym samym rozwiążemy problem gruntowych dróg – dodaje wiceburmistrz.  (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here