Drony nad uczelnią

White drone flying in blue sky

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie znów poszerza swoją ofertę edukacyjną. Teraz będzie uczyć latania dronami. I to nie tylko studentów, bo przystąpić do takiego szkolenia może każdy.

Specjalność „bezzałogowe statki powietrzne” ruszy na chełmskiej PWSZ już w przyszłym roku akademickim. Będą mogli ją wybrać studenci kierunku mechanika i budowa maszyn. Jednak nie tylko oni mogą na uczelni zgłębić zasady kierowania dronami.
– Do szkolenia może przystąpić każdy – mówi Krzysztof Ćwiek. – Szczególnie skierowane jest ono do osób związanych z fotografią i nagraniami wideo z powietrza, fotogrametrią, mapowaniem terenu, pomiarami wykonywanymi z pokładu drona czy wszelkiego rodzaju monitoringiem obiektów z powietrza. To właśnie te czynności wymagają posiadania świadectwa kwalifikacji UAVO i takie można uzyskać podchodząc do naszego szkolenia.
Zainteresowani szkoleniami dla operatorów bezzałogowych statków powietrznych mogą kontaktować się z Centrum Lotniczym PWSZ w Chełmie, adres e mail: centrumlotnicze@pwsz.chelm.pl, tel. 82 564 00 28. (mg)