Druga spółdzielnia socjalna

W gminie Leśniowice powstaje druga spółdzielnia socjalna. Zainteresowani pracą w niej bezrobotni mieszkańcy wkrótce mają przejść niezbędne szkolenia.


W ubiegłym tygodniu zorganizowano kolejne spotkanie w sprawie utworzenia drugiej w gminie Leśniowice spółdzielni socjalnej. Uczestniczyli w nim bezrobotni mieszkańcy zainteresowani pracą w spółdzielni, a także Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice oraz Karolina Koguciuk, przedstawicielka Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, a także urzędnicy z gminy. Spotkanie miało na celu głównie zapoznanie potencjalnych pracowników spółdzielni z zasadami jej funkcjonowania. Poruszono też temat organizacji szkoleń, niezbędnych do podjęcia pracy w spółdzielni socjalnej.

– Powstanie kolejnej spółdzielni socjalnej to nie tylko szansa na zatrudnienie dla naszych mieszkańców, ale również możliwość pozyskania środków na rozwój gminy – mówi wójt Jabłońska. – Na każde powstałe w ten sposób stanowisko pracy można otrzymać dotację około dwudziestu tysięcy złotych oraz wsparcie pomostowe nawet przez rok prowadzenia działalności. Jeżeli myślisz o pracy w spółdzielni socjalnej, zapraszamy do urzędu. Już niedługo rozpoczynamy szkolenia.

Gmina Leśniowice ma już doświadczenie w zakładaniu spółdzielni socjalnej, bo od ponad półtora roku funkcjonuje tam tego typu zakład pracy. Nosi nazwę „Słowianka” i na stałe zatrudnia pięć, a w sezonie letnim osiem osób. Założycielem nowej spółdzielni będzie tak jak w przypadku „Słowianki” gmina oraz lokalne stowarzyszenie. Samorząd pomoże w zorganizowaniu jej struktur oraz w uzyskaniu wsparcia finansowego na rozpoczęcie działalności gospodarczej. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here