Druhowie uwijali się jak w ogniu

15 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 9 młodzieżowych drużyn pożarniczych z Sawina i Wierzbicy rywalizowało w międzygminnych zawodach pożarniczych w Wierzbicy.

Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami. Konkurencje obejmowały rywalizację drużyn kobiet, mężczyzn, dziewcząt i chłopców.

Wśród drużyn OSP z terenu gminy Sawin w klasyfikacji generalnej najwyżej uplasowała się drużyna OSP Czułczyce (I miejsce), a kolejne miejsca zajęły: OSP Bukowa Wielka, OSP Wólka Petryłowska, OSP Krobonosz, OSP Sawin. Wśród młodzieżowych drużyn w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła MDP z Sawina w kategorii chłopców: I miejsce – Sawin, II miejsce – Czułczyce, III MDP – Wólka Petryłowska.

Wśród drużyn z gminy Wierzbica, w kategorii kobiet, pierwsze miejsce wywalczyło Busówno, przed Wierzbicą i Pniównem. W kategorii mężczyzn najlepiej wypadło także Busówno przed Olchowcem, Wierzbicą, Pniównem, Chylinem, Syczynem i Busównem. Wśród młodzieżowych drużyn, w kategorii dziewcząt zwyciężyła Wierzbica a drugie miejsce przypadło MDP Busówno. W kategorii chłopców zwyciężyło Pniówno a kolejne miejsca zajęły: Busówno, Pniówno II.

W klasyfikacji międzygminnej w kategorii drużyn kobiecych pierwsze miejsce zajęło Busówno, drugie Wierzbica a trzecie Pniówno. W kategorii OSP pierwsze miejsce także przypadło drużynie z Busówna, drugie z Olchowca a trzecie z Czułczyc. W kategorii dziewcząt najlepiej wypadły zawodniczki z Wierzbicy przed Sawinem i Busównem a w kategorii chłopców najlpiej poszło młodym strażakom z Sawina przez kolegami z Czułczyc i Pniówna.

Po zawodach wójt gminy Wierzbica Zdzisława Deniszczuk, wójt gminy Sawin Dariusz Ćwir oraz prezesi gminnych struktur OSP Andrzej Chrząstowski i Antoni Mroczek wręczyli zwycięskim drużynom puchary, medale, dyplomy oraz nagrody. (reb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here