Dublet włodawskiej drogówki

Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego włodawskiej komendy w Żukowie (gm. Włodawa) zatrzymali uprawnienia do kierowania dwóm kierującym. Najpierw na radar „nadział się” kierowca Opla, chwilę później wysoki mandat zapłacił kierowca z Ukrainy.

Kierujący Oplem 48-latek z Chełma przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Jako drugi na policyjny radar wpadł 23-latek z Kowla na Ukrainie podróżujący samochodem marki Peugeot, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 67 km/h. Mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi, a na 48-latka dodatkowo nałożono 10 punktów karnych. Obydwu zatrzymano też prawa jazdy. – Apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie.

– Pamiętajmy, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę można uniknąć wypadków i kolizji. Pamiętajmy również, by nigdy nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Nawet minimalna jego ilość spowalnia reakcję na zdarzenia na drodze.

Wsiadając za kierownicę respektujmy znaki drogowe i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników, a nieostrożność, brak rozwagi, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. (b)