Duże rodziny pływają za darmo

Od 13 października członkowie dużych lubelskich rodzin mogą odbierać bezpłatne wejściówki na szkolne pływalnie.


Dziesięć lat temu Lublin, jako pierwsze miasto w województwie, wprowadziło Program „Rodzina Trzy Plus”, którego celem jest wspieranie rodzin wielodzietnych. – Do działań na rzecz rodzin i dzieci przywiązujemy szczególną wagę i traktujemy je priorytetowo, jako szczególną inwestycję w przyszłość.

Udział w Programie ułatwia mieszkańcom dostęp do dóbr kultury, sportu, rekreacji oraz do usług i towarów oferowanych przez partnerów Programu – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych. W ramach Programu już po raz dziewiąty na mieszkańców czeka możliwość bezpłatnego korzystania z lubelskich szkolnych pływalni.

Do otrzymania bezpłatnych wejściówek wymagane jest posiadanie ważnej Karty „Rodzina Trzy Plus”. Placówki, w których można wykorzystać karnety to: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Króla Władysława Łokietka, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina, Szkoła Podstawowa nr 23 im. Olimpijczyków Polskich, Szkoła Podstawowa nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej, Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego, Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5.

Przypominamy, że każda duża rodzina może ubiegać się o bezpłatny wstęp na kąpielisko wyłącznie do jednej szkoły i pobrać maksymalnie 3 karnety. Wydawanie karnetów rozpocznie się w środę (13 października) o godz. 8:00 w siedzibie Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin przy ul. S. Leszczyńskiego 23 (wejście od ul. Przy Stawie) w pokoju nr 13 (parter).

– Nie ma możliwości zapisania się na odbiór, ani rezerwacji karnetów. Wstęp do budynku odbywa się wyłącznie z zachowaniem dystansu społecznego oraz obowiązkiem stosowania środków ochrony osobistej w postaci maseczek i dezynfekcji rąk – przypomina Ratusz na miejskiej stronie internetowej. źródło lublin.eu, opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here