Duże wesela, limity nie dla zaszczepionych

Po raz kolejny złagodzono obostrzenia. Można już organizować wesela i zgromadzenia do 150 osób, a także targi i konferencje przy limicie: 1 osoba na 15 m kw. Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych. W magistracie przywracają dawny porządek obsługi bezpośredniej i spotkania z prezydentem Chełma.

Spada liczba zakażeń i w związku z tym ogłoszono kolejne zasady poluzowania obostrzeń. Jest dobra wiadomość dla właścicieli domów weselnych i par narzeczonych. Od 6 czerwca można już organizować wesela i imprezy okolicznościowe do 150 osób.

– To bardzo dobra wiadomość, na którą długo czekaliśmy – mówi Wiesław Brylewski, właściciel Domu Weselnego „Za Borkiem” w Chełmie. – Ze względu na limit gości młodzi przekładali wesela na inne terminy, a teraz można już większe przyjęcia urządzać bez przeszkód. Cieszymy się, bo przez długi czas musieliśmy się ograniczać do cateringu.

Od 6 czerwca możliwe jest też organizowanie zgromadzeń do 150 osób, a także targów i konferencji przy zachowaniu limitu 1 osoba na 15 m kw. Przy tym samym limicie otwarte też są sale zabaw dla dzieci. Z transportu publicznego może korzystać więcej pasażerów. Środkami transportu publicznego można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż 75 proc. jego obłożenia. O tym też poinformowały na swojej stronie internetowej Chełmskie Linie Autobusowe. Ustalone limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw koronawirusowi.

Politycy przypominają jednak, że Covid-19 to nadal groźna choroba, która zagraża życiu i zdrowiu ludzi, i mimo luzowania obostrzeń nie można zapominać o tym, aby dbać o siebie i innych. Zagrożeniem są zwłaszcza nowe mutacje. Nadal należy zakrywać nos i usta w zamkniętych pomieszczeniach, trzymać dystans oraz dezynfekować ręce. Pozostałe zasady bezpieczeństwa nie ulegają zmianie. Obostrzenia będą obowiązywały do 25 czerwca. Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń, możliwe będzie kolejne ich luzowanie na czas wakacji.

Magistrat przywraca dawną obsługę

W związku ze stopniowym znoszeniem ograniczeń sanitarnych związanych z epidemią Urząd Miasta Chełm przywraca dawny porządek obsługi mieszkańców. Od poniedziałku, 7 czerwca, chełmianie, z zachowaniem reżimu sanitarnego, będą mogli załatwić sprawę bezpośrednio w danym departamencie lub wydziale. Ratusz poinformował, że przywrócone zostają też bezpośrednie spotkania Prezydenta Miasta Chełm i jego zastępców z mieszkańcami, które umawiane będą przez sekretariat pod numerem telefonu 82 565 46 10. Jak poinformował magistrat, przyjmujący zgłoszenia pracownicy, po zapoznaniu się z charakterem sprawy, skierują ją zgodnie z właściwością. (mo)

1 KOMENTARZ

  1. Kro będzie kontrolował fakt zaszczepienia? Nie ma żadnej podstawy prawnej dla takich czynności, tak samo, jak nikt nie ma prawa mnie zapytać, czy jestem zaszczepiono – to są dane wrażliwe i o tym mogę powiedzieć tylko lekarzowi, którego obowiązuje tajemnica lekarska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here