Dwa konkursy nierozstrzygnięte

W trzech chełmskich placówkach oświatowych nie dojdzie do zmiany na dyrektorskich stanowiskach. Nową szefową będzie miało Przedszkole Miejskie nr 10. Z kolei w dwóch szkołach technicznych konkursy na dyrektora nie zostały rozstrzygnięte.

W chełmskim magistracie odbyło się sześć konkursów na dyrektorów chełmskich placówek oświatowych. W trzech przypadkach stanowiska na kolejną kadencję obejmą dotychczasowi dyrektorzy. Dwa konkursy nie zostały rozstrzygnięte, bo kandydaci nie uzyskali wystarczającej liczby głosów od członków komisji. Urzędnicy nie podają szczegółów, a jedynie nazwiska wyłonionych kandydatów na dyrektorów.

Do konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Technicznych, według nieoficjalnych informacji, miał przystąpić nauczyciel języka polskiego z Białopola, Adam Albiniak, który w przeszłości bezskutecznie ubiegał się o urząd wójta gminy Białopole. Kandydat, jak ustaliliśmy, nie uzyskał jednak wymaganej liczby głosów i konkurs nie został rozstrzygnięty. Przypomnijmy, zarządzająca placówką od kilkunastu lat Barbara Baluk złożyła rezygnację i z końcem sierpnia br. odchodzi ze szkoły. Teraz prezydent Jakub Banaszek będzie musiał powierzyć obowiązki dyrektora jednemu z nauczycieli ZST na okres 10 miesięcy, począwszy od 1 września br.

Nie wyłoniono również kandydata na dyrektora Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych, pomimo że o to stanowisko zabiegały dwie osoby, w tym pełniąca obowiązki dyrektora Katarzyna Karamać. Żadna z nich nie dostała jednak przynajmniej ośmiu głosów, a tyle potrzeba było, aby wygrać konkurs. W tym przypadku prezydent Banaszek także będzie musiał powierzyć obowiązki dyrektora ZSEiT któremuś z nauczycieli zatrudnionych w tej placówce przez mianowanie.

Dyrektorem Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych pozostanie natomiast Edyta Chudoba. Była jedyną kandydatką i jak ustaliliśmy, dostała niemalże komplet głosów. Na dyrektorskich stanowiskach pozostaną także Grażyna Cetera, która od ponad 20 lat zarządza Szkołą Podstawową nr 1 i Lidia Kowalczuk ze Szkoły Podstawowej nr 2. One również nie miały konkurencji.

Nowego dyrektora będzie miało Przedszkole Miejskie nr 10. Do konkursu zgłosiły się trzy kandydatki, w tym obecna jeszcze dyrektor Elżbieta Głuszek. Komisja jako kandydatkę na dyrektora wskazała Annę Kogut.

Przypomnijmy, nikt natomiast nie przystąpił do konkursu na dyrektora SP nr 7. Już drugi rok obowiązki pełni Agnieszka Zapora. Prezydent Banaszek znów będzie musiał powierzyć funkcję tymczasowego dyrektora komuś z rady pedagogicznej „Siódemki”. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here