Dwa lata więzienia za śmierć trzech osób

Taką karę wymierzył Sąd Rejonowy w Krasnymstawie Pawłowi J., który doprowadził do śmierci 25-latka, 19-latka i 69-letniego mężczyzny. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Trzy lata temu, 13 kwietnia 2017 roku, 27-letni wówczas kierowca tira, doprowadził do tragicznego wypadku w Adamowie (gmina Rejowiec). Paweł J. jechał z prędkością większą niż dopuszczalna, a w lewym przednim kole tira pękła opona, w wyniku czego kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z dwoma samochodami osobowymi marki Daewoo Lanos i VW Passat.

Kierowca daewoo, 69-letni Kazimierz O. z gminy Kamień, wypadł przez szybę i zginął na miejscu. Z passata po odcięciu dachu strażacy wydobyli kolejne ciała – dwóch młodych mężczyzn (25-letniego Grzegorza W. i 19-letniego Grzegorza S., który akurat tego dnia obchodził swoje urodziny).

Sąd I instancji, nieprawomocnym wyrokiem, uznał Pawła J. winnym i wymierzył mu karę 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna dostał też 5-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i musi wypłacić zadośćuczynienie za doznaną krzywdę oraz nawiązki na rzecz rodzin zmarłych. Od wyroku przysługuje skazanemu odwołanie. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here