Dwa zakazy, a jeździ

Trzy promile alkoholu w organizmie i dwa orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów. Obywatelskiego zatrzymania dokonała dzielna chełmianka, której drogę zajechał pijany szaleniec za kółkiem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (4 stycznia) przy ulicy Rejowieckiej. Zaczęło się od tego, że kierowca peugeota nie udzielił kobiecie pierwszeństwa na rondzie. Chełmianka w porę zahamowała, dzięki czemu uniknęła zderzenia z piratem drogowym.

– Siedzący za kierownicą mężczyzna miał problem z utrzymaniem kierunku jazdy. Przypuszczając, że może być nietrzeźwy, mieszkanka Chełma ruszyła za nim, informując jednocześnie o tym policjantów. Gdy tylko nadarzyła się okazja, zajechała mu drogę. Z pomocą postronnej osoby otworzyła drzwi od strony kierowcy i zabrała kluczyki, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę – relacjonuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że za kierownicą peugeota siedział 48-letni chełmianin. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego aż 3 promile alkoholu. Na tym jednak nie koniec, bo po sprawdzeniu w systemie danych mężczyzny okazało się, że ma on już orzeczone dwa zakazy prowadzenia pojazdów. – Odpowie nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale też za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, za co grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności – dodaje komisarz Czyż. (pc)