Dwie porażki na koniec jesieni

Nie tak miał wyglądać finisz tegorocznych ligowych zmagań w wykonaniu Świdniczanki.  Beniaminek IV ligi w zaległych spotkaniach zmierzył się w środę u siebie z Tomasovią i w sobotę na wyjeździe z Granitem Bychawa.

Obie potyczki podopieczni trenera Pawła Pranagala przegrali, tracąc bramki ze stałych fragmentów, w tym aż dwie z rzutów karnych!

Świdniczanka w obu spotkaniach jeszcze na kwadrans przed końcem remisowała z rywalami.

W meczu z niepokonanym liderem z Tomaszowa Lubelskiego, po rzucie rożnym, głową drugą bramkę dla gości zdobył Arkadiusz Smoła. W ostatniej minucie po kolejnym kornerze w zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki wpakował Patryk Dorosz, ustalając wynik na 1:3.

W potyczce z Granitem o wyniku zadecydował rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką w przez Kamila Wareckiego. Skutecznym egzekutorem „11” okazał się Jakub Szymala.

Od 30. minuty Świdniczanka musiała radzić sobie bez Michała Zubera, swojego najlepszego snajpera, który z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. MAG

Świdniczanka – Tomasovia 1:3 (1:1)

Świdniczanka: Kowalczyk – Warecki, Kopyciński, Żmuda (8 Martyna), Kowalski, Stępień, Szczerba, Babiarz, Pędlowski, Kowalewski (84 Śliwa), Zuber.

Tomasovia: Bartoszyk – Pleskacz, Chmura, Zozulia, Baran (64 Żurawski), Karólak (75 Sałamacha), Smoła (90 Chudyga), Skiba, Słotwiński, D. Szuta (90 Lomber), J. Szuta (87 Dorosz).

Bramki: 0:1 D. Szuta 37 z karnego, 1:1 Baran 39 samobójcza, 1:2 Smoła 75, 1:3 Dorosz 90.

Granit Bychawa – Świdniczanka 1:0 (0:0)

Granit: Zawiślak – Iwaniak, Radziewicz, Szymala, Piwnicki, Sprawka (46 Świderski), Struk, Misztal, Banachiewicz, Pęcak, Strug (61 Morenkov).

Świdniczanka: Dejko – Kopyciński, Szczerba, Stępień, Śliwa, Zuber (30 Martyna), Babiarz, Wilk, Warecki, Pędlowski, Kowalewski (85 Ziemkiewicz).

Bramka: Szymala 75 z karnego.