„Dwójka” się rozrośnie

W miejscu obecnego, parterowego budynku stanie nowy, komfortowy komisariat

Rada Miasta Lublin zgodziła się na przekazanie działek pod budowę nowego II Komisariatu Policji. Biurowiec stanie w miejscu dotychczasowego II Komisariatu Policji przy ul. Walecznych i na sąsiadujących z nimi działkami pozyskanymi od miasta.

To priorytetowa inwestycja lubelskiej Policji, bowiem „dwójka” pozostaje ostatnim komisariatem starego typu, całkowicie niedostosowanym do obecnych wymagań służby czy obsługi interesantów, w tym osób z niepełnosprawnościami.

– Zależy nam na jak najszybszym rozpoczęciu budowy, dlatego zaraz po przejęciu działki rozpoczniemy procedurę zmierzającą do uruchomienia inwestycji – zapewniał wcześniej kom. Andrzej Fijołek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Na działce zajmowanej przez obecny, parterowy komisariat i przyległych, podarowanych przez miasto dwóch działach o pow. 10 arów, działkach między ul. Jacka Kuronia i ul. Lwowskiej 20, stanie obiekt, w którym poza policjantami z komisariatu służbę pełnić będą także funkcjonariusze nowej jednostki do walki z cyberprzestępczością.

Jak będzie wyglądał nowy obiekt jeszcze nie wiadomo, ale plan zagospodarowania dla tego obszaru pozwala wznosić budowle do 25 metrów wysokości.

Uchwałę w sprawie darowizny poparło 28 z 31 lubelskich radnych. Od głosu wstrzymali się Stanisław Brzozowski (radny niezrzeszony) oraz Marcin Jakóbczyk i Małgorzata Suchanowska (oboje z Prawa i Sprawiedliwości).

To kolejne nieruchomości przekazane przez miasto na potrzeby budowy nowych komisariatów. Wcześniej na gruntach darowanych przez miasto powstały komisariaty przy ul. Zana, Koncertowej, Wyżynnej, Kunickiego, Gospodarczej i al. Unii Lubelskiej. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here