Dworcowa do końca roku

Remont pierwszego odcinka ulicy Dworcowej zbliża się ku końcowi. Mieszkańcy mają nadzieję, że w przyszłym roku to samo stanie się z drugim, jeszcze bardziej zdewastowanym odcinkiem od granicy lasu do rogatek miasta

Zgodnie z planem jeszcze w tym roku ma się zakończyć przebudowa pierwszego odcinka ulicy Dworcowej. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Świdniku, na finiszu są tzw. roboty branżowe, a niebawem pojawi się także nowa nawierzchnia.

Na remont Dworcowej mieszkańcy Świdnika czekają od lat. W końcu w tym roku Starostwu Powiatowemu, do którego należy droga udało się pozyskać środki na jej przebudowę i ogłosić przetarg na wykonanie pierwszego etapu przebudowy ulicy, w ramach którego zmodernizowany zostanie odcinek od ul. Struga do skraju lasu. Prace ruszyły kilka miesięcy temu. Zgodnie z umową wykonawca – KPRD Lublin – ma czas na uwinięcie się z nimi do końca 2021 r. Jak informuje powiat, wszystko wskazuje na to, że inwestycję uda zakończyć się w założonym terminie.

– Zakończone zostały już roboty elektryczne, na ukończeniu są te, związane z kanalizacją deszczową. Jednocześnie pracownicy przygotowują zjazdy do posesji oraz nawierzchnię, aby była gotowa na ułożenie warstwy ścieralnej – mówi Bartłomiej Pejo, wicestarosta świdnicki.

Przebudowa ulicy jest realizowana z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Powiat otrzymał na to zadanie 4,5 mln zł. Świdniczanie liczą, że w kolejnym roku uda się wybudować drugi, bardziej zdewastowany fragment ulicy od lasu do ul. Brzegowej, na który od dawna narzekają kierowcy i rowerzyści. Władze powiatu podkreślają, że będą starać się o środki zewnętrzne, potrzebne do rozpoczęcia drugiej części przebudowy.

– Liczymy na środki z drugiego naboru do programu „Polski Ład”. Najważniejsze, że pomimo zawirowań, posuwamy się do przodu z inwestycją i niedługo skończą się utrudnienia i niedogodności związane z pracami, a po ich zakończeniu kierowcy i mieszkańcy zyskają komfortowy dojazd do domów – dodaje Łukasz Reszka, starosta świdnicki. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here