Dwujęzyczne coraz popularniejsze

Klasa VIId na warsztatach prowadzonych przez studentów uniwersytetu Sapienza w Rzymie

Nauczanie dwujęzyczne zdobywa coraz większą popularność a w Chełmie powstają kolejne takie klasy, m.in. w Szkole Podstawowej nr 11 oraz w II i IV Liceum Ogólnokształcącym. „Jedenastka” ogłosiła właśnie nabór do klasy VII dwujęzycznej.

Głównym celem klas dwujęzycznych jest taka nauka języka obcego, aby uczeń mógł nie tylko swobodnie się nim posługiwać, ale opanował także słownictwo specjalistyczne. Szkoła Podstawowa nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie ogłosiła nabór do klasy VII dwujęzycznej. W nowym oddziale nauczanie prowadzone będzie w dwóch językach: polskim oraz obcym nowożytnym, w przypadku „jedenastki” jest to język angielski.

W dwóch językach prowadzone są przynajmniej dwa zajęcia edukacyjne do wyboru spośród biologii, chemii, fizyki, części geografii odnoszącej się do geografii ogólnej, części historii odnoszącej się do historii powszechnej lub matematyki. Warunkiem dostania się do klasy dwujęzycznej jest przystąpienie do testu sprawdzającego predyspozycje językowe oraz osiągnięcie wyniku kwalifikującego ucznia do tej klasy.

Pierwszy taki oddział powstał w SP 11 w minionym roku szkolnym. – Nasi uczniowie podwyższają swoje kompetencje w zakresie posługiwania się językiem angielskim, biorą udział w warsztatach językowych i projektach takich jak Erasmus+, mają zajęcia z native speakerem oraz oglądają filmy i przedstawienia teatralne w języku angielskim, a przede wszystkim mają szansę zanurzyć się w piękny i barwny świat krajów anglojęzycznych – zachęcają nauczyciele z „jedenastki”.

Zainteresowani o szczegóły naboru mogą pytać w SP nr 11. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here