Dyrektor biblioteki wybrany

Biblioteka Publiczna w Dubience ma nowego dyrektora. Decyzją komisji konkursowej stanowisko to objęła Małgorzata Winnik. Zdaniem niektórych mieszkańców wynik ten był do przewidzenia.

Ogłoszony w lutym br. konkurs na nowego dyrektora Biblioteki Publicznej w Dubience od początku budził spore emocje. Niektórzy mieszkańcy gminy uważali, że jest on ustawiony pod konkretną osobę, m.in. dlatego, że od kandydatów nie wymagało się kierunkowego wykształcenia wyższego, a jedynie średniego. Mówiło się, że konkurs ma wygrać jedna z pań śpiewających w gminnym zespole muzycznym. – Ten konkurs to od początku jedna wielka groteska. Wynik też był do przewidzenia. Od początku było wiadomo, że tego stanowiska nie dostanie nikt przypadkowy – komentowali niektórzy mieszkańcy gminy.
Wójt Waldemar Domański próbował studzić emocje. Tłumaczył, że sam chciał wybrać dyrektora książnicy, ale ostatecznie powierzył to zadanie komisji konkursowej. O stanowisko ubiegało się 7 osób. Dwie w pierwszym etapie postępowania odrzucono, bo ponoć nie spełniały wymogów odnośnie stażu pracy. Do drugiego etapu, czyli na rozmowę, zaproszono 5 osób – Pawła Dubrownika, Dorotę Golczewską, Tomasza Sorokę, Joannę Turewicz i Małgorzatę Winnik.
– Decyzją komisji konkursowej nowym dyrektorem biblioteki zostanie pani Małgorzata Winnik – mówi wójt Waldemar Domański. – W skład komisji weszło 9 osób i uważam, że reprezentują one znaczną część naszej społeczności. Nie chciałbym oceniać tego wyboru i nie chcę wypowiadać się na temat, czy i jak pani Małgorzata sobie poradzi. Uważam, że należy dać jej szansę. Nie pracowała nigdy wcześniej w bibliotece, ale jest związana z kulturą, bo działa w zespole „Interia X”.
M. Winnik na stanowisko dyrektora biblioteki miała zostać powołana jeszcze w ubiegłym tygodniu. (kw)