Dyrektor I LO rezygnuje z funkcji

Teresa Mościcka podjęła decyzję o rezygnacji z funkcji dyrektora I LO. Ze stanowiskiem chce się pożegnać z końcem sierpnia br. – O swojej decyzji poinformowałam wiceprezydent Chełma, Dorotę Cieślik – mówi. Ze szkołą nie żegna się, pozostanie w niej jako nauczyciel geografii.

Teresa Mościcka dyrektorem I LO została w 2012 roku. Pięć lat później wygrała kolejny konkurs i dostała powołanie na swoją drugą kadencję. Pod jej kierownictwem I LO znów stało się najchętniej wybieraną przez młodzież z Chełma i regionu szkołą. Od kilku lat „Czarniecki”, jako jedna z nielicznych placówek w mieście, nie ma żadnych problemów z naborem do klas pierwszych. W ubiegłym roku, przy dwóch rocznikach, powstało aż jedenaście nowych oddziałów. W ogólnopolskich rankingach liceów „Czarniecki” małymi krokami pnie się w górę. W minionym roku szkolnym zdawalność matur była na poziomie 100 procent.

– Przystępując do pierwszego konkursu miałam pomysł na I LO – mówi T. Mościcka. – Mam świadomość, że pod moim kierownictwem szkoła wyszła z dołka, przywrócona została jej świetność, ale to było osiem lat poświęcenia dla pracy zawodowej, kosztem życia prywatnego. Po pracy wracałam do domu i bardzo często dalej pracowałam na rzecz szkoły, bo problemów, które należało szybko rozwiązać, nigdy nie brakowało.

Pracę Teresy Mościckiej w ostatnim czasie oceniało kuratorium oświaty, wystawiając jej najwyższą notę – wyróżniającą. – Bardzo ciężko na nią pracowałam – zaznacza.

Teresa Mościcka w ubiegłym tygodniu podjęła decyzję o rezygnacji z funkcji dyrektora. Na obecnym stanowisku zamierza pracować do końca bieżącego roku szkolnego. – Ta decyzja jest dokładnie przemyślana – podkreśla dyrektor I LO. – W zasadzie już od grudnia ubiegłego roku zaczęłam zastanawiać się nad odejściem. W ubiegły poniedziałek 23 marca poinformowałam o niej wiceprezydent Dorotę Cieślik, która odpowiada za miejską oświatę. Powiadomiłam również kuratorium oświaty. Wypowiedzenie pisemne złożę z końcem maja, ze skutkiem na 31 sierpnia br. W projekcie arkusza organizacyjnego na nowy rok szkolny umieściłam siebie wyłącznie jako nauczyciela.

Teresa Mościcka, jak sama mówi, ze stanowiskiem żegna się wyłącznie z powodów osobistych. – Chcę mieć życie prywatne, którego w ostatnich latach mi brakowało – mówi.

Ze swoimi stanowiskami, z końcem sierpnia br., zamierzają też pożegnać się najbliżsi współpracownicy dyrektor Mościckiej, jej zastępcy Robert Wojciechowski i Edyta Kowalczuk. (s, fot. www.1lo.chelm.pl)