Dyrektor nie ma źle, cz. 1

Zarabiają ponad sto tysięcy złotych rocznie i w większości mają imponujące oszczędności. W tym numerze rozpoczynamy prezentację oświadczeń majątkowych za 2021 rok dyrektorów wydziałów i departamentów Urzędu Miast Lublin i ich zastępców.

Beata Bielawska, zastępca dyrektora Wydziału Architektury i Budownictwa, ma ok. 4,3 tysiące złotych na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym oraz 14,8 tys. zł na lokacie w Banku Ochrony Środowiska. Wraz z mężem jest właścicielką domu o powierzchni ok. 201 metrów kwadratowych na działce o powierzchni ponad 4 arów (wartość 860 tysięcy złotych – wraz z działką) oraz mieszkania o powierzchni ponad 39 metrów kwadratowych (wartość ok. 340 tysięcy złotych). Ma 1/4 udziału w: mieszkaniu o powierzchni 70 metrów kwadratowych wraz z piwnicą o powierzchni 12 metrów kwadratowych (wartość udziału to ponad 146 tysięcy złotych, nieruchomość nabyta w drodze spadku); mieszkaniu o powierzchni ok. 58 metrów kwadratowych wraz z piwnicą (wartość udziału to 113,5 tysiąca złotych, nieruchomość nabyta w drodze spadku); garażu o powierzchni prawie 18 metrów kwadratowych (wartość udziału to 12,5 tys. złotych, nieruchomość nabyta w drodze spadku) oraz garażu o powierzchni ponad 16 metrów kwadratowych (wartość udziału to 17,5 tys. złotych, nieruchomość nabyta w drodze spadku). W przypadku wspomnianych nieruchomości ma również udział w częściach wspólnych. W ubiegłym roku zarobiła ponad 89 tysięcy złotych na etacie w ratuszu; 24,6 tys. złotych z najmu, pobrała również ponad 16 tysięcy złotych świadczenia 500 plus. Jeździ Volkswagenem Touranem z 2004 roku, nie spłaca kredytów.

Dariusz Bogusz, dyrektor Wydziału Komunikacji, zgromadził ponad 8 tysięcy złotych oszczędności; ma też niemal 14 tysięcy złotych w Pracowniczej Kasie Zapomogowo-Pożyczkowej oraz akcje Krajowej Spółki Cukrowej o wartości niemal 15 tysięcy złotych. Ma spółdzielcze prawo własnościowe do mieszkania o powierzchni ponad 63 metrów kwadratowych (wartość 370 tysięcy złotych, współwłasność małżeńska); mieszkanie o powierzchni ponad 45 metrów kwadratowych (wartość 250 tysięcy złotych, własność odrębna), garaż o powierzchni 12,5 metrów kwadratowych (wartość 30 tysięcy złotych, współwłasność małżeńska) oraz ogródek działkowy o powierzchni 3 arów (wartość 7 tysięcy złotych, użytkowanie wieczyste). W ubiegłym roku zarobił ponad 129 tysięcy złotych w Urzędzie Miasta Lublin, a ponad 2 tysiące złotych z innych źródeł. Jeździ Hyundaiem i30 z 2013 roku (współwłasność) oraz Hyundaiem i30 z 2019 roku (współwłasność małżeńska). Spłaca 20 tysięcy złotych pożyczki na cele remontowe w pracowniczej kasie zapomogowo-pożyczkowej.

Ewa Boguta, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa, zaoszczędziła ponad 125 tysięcy złotych. Ma dom o powierzchni 120 metrów kwadratowych (wartość 300 tysięcy złotych, własność); nieruchomość rolno-budowlaną o powierzchni ponad 12 arów (wartość 120 tysięcy złotych, własność) oraz budynek garażowo-gospodarczy o powierzchni 41 metrów kwadratowych (wartość 50 tysięcy złotych, własność). W ubiegłym roku zarobiła niemal 117 tysięcy złotych w Ratuszu; ok. 5 tysięcy złotych z działalności wykonywanej osobiście; ponad tysiąc złotych z praw autorskich; ponad 7 tysięcy złotych z innych źródeł; dostała też 188 tysięcy złotych darowizny od członka rodziny. Jeździ Seatem Altea z 2009 roku. Spłaca kredyt hipoteczny w Santander Consumer Banku we Wrocławiu na rozbudowę i przebudowę domu, według stanu na koniec 2021 roku do spłaty zostało 24,5 tysiąca złotych.

Andrzej Borowski, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji, zaoszczędził aż 363 tysiące złotych oraz 380 euro. Ma mieszkanie o powierzchni 89 metrów kwadratowych wraz z dwoma miejscami postojowymi w garażu podziemnym (łączna wartość to 590 tysięcy złotych, odrębna własność lokalu – współwłasność małżeńska); spółdzielcze prawo własnościowe do mieszkania o powierzchni prawie 48 metrów kwadratowych (wartość 230 tysięcy złotych, majątek odrębny); gospodarstwo rolne o powierzchni 1,22 hektara, na którym stoi dom drewniany z bali, obora murowana oraz drewniana stodoła (wartość 50 tysięcy złotych, własność – majątek odrębny) oraz ½ udziału w działce o powierzchni 16 arów (wartość 15 tysięcy złotych). W ubiegłym roku zarobił łącznie ponad 141 tysięcy złotych na umowie o pracę w Urzędzie Miasta Lublin oraz w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie; ponad 15 tysięcy złotych na umowach cywilno-prawnych; a ponad 200 zł z praw autorskich. Jeździ Hyundaiem i30 z 2018 r. oraz Skodą Rapid z tego samego roku. Spłaca ponad 63 tysiące euro kredytu hipotecznego w Deutsche Bank Polska na zakup mieszkania.

Anna Chmielewska, dyrektor Wydziału Podatków, zaoszczędziła aż 389 tysięcy złotych. Ma dom o powierzchni 120 metrów kwadratowych (wartość 350 tysięcy złotych, współwłasność małżeńska), mieszkanie o powierzchni 60 metrów kwadratowych (wartość 200 tysięcy złotych, współwłasność małżeńska) oraz działkę o powierzchni 13 arów, na której stoi dom (wartość 55 tysięcy złotych, współwłasność małżeńska). W ubiegłym roku zarobiła ponad 133 tysiące złotych na etacie w Ratuszu, a niespełna 9 tysięcy złotych z najmu mieszkania. Jeździ Audi A3 z 2018 roku oraz Mini Onem z 2015 roku, w oświadczeniu wykazała też skuter z 2017 r. Nie ma kredytów.

Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania, zgromadziła ponad 151 tysięcy złotych na lokatach i rachunkach oszczędnościowych. Ma dom o powierzchni 165 metrów kwadratowych (wartość 550 tysięcy złotych, współwłasność małżeńska, jej mężem jest Lech Sprawka – wojewoda lubelski), ½ udziału w mieszkaniu o powierzchni prawie 43 metrów kwadratowych (wartość 250 tysięcy złotych, współwłasność małżeńska) oraz działkę o powierzchni niemal 8 arów, na której stoi dom (wartość 80 tysięcy złotych, współwłasność małżeńska). W ubiegłym roku zarobiła prawie 190 tysięcy złotych w Urzędzie Miasta Lublin oraz 2,8 tysięcy złotych z innych źródeł (umowy zlecenia, prawa autorskie). Jeździ Suzuki SX 4 z 2011 roku oraz Renault Talisman z 2017 roku (oba auta stanowią współwłasność małżeńską). Nie ma kredytów.

Oświadczenia kolejnych dyrektorów w następnym wydaniu „Nowego Tygodnia”.

T

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here