Dyrektor nie ma źle, cz. 4

Kontynuujemy prezentację oświadczeń majątkowych za 2021 rok dyrektorów wydziałów w lubelskim Urzędzie Miasta oraz ich zastępców.


Ewa Lipińska, dyrektor Wydziału Spraw Mieszkaniowych, zaoszczędziła 2,5 tysiąca złotych, ma też prawie 10 tysięcy złotych wkładu w kasie zapomogowo-pożyczkowej Urzędu Miasta Lublin. Ma 2/3 udziału w mieszkaniu o powierzchni 60 metrów kwadratowych (wartość 360 tysięcy złotych). Jest właścicielką działek o powierzchni 60 arów i 15 arów zabudowanych domem drewnianym, stodołą i oborą (łączna wartość nieruchomości to 160 tysięcy złotych). W ubiegłym roku zarobiła na etacie w Ratuszu ponad 119 tysięcy złotych. Nie ma aut o wartości ponad 10 tysięcy złotych, spłaca ponad 53 tysiące złotych kredytu hipotecznego w PKO BP oraz pożyczkę w kasie zapomogowo-pożyczkowej UM Lublin na remont budynku (do spłaty zostało 17,5 tysiąca złotych).

Tomasz Lis, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska, zaoszczędził 20 tysięcy złotych, 3 tysiące funtów brytyjskich oraz 3 tysiące euro (są objęte wspólnotą małżeńską). Ma dom o powierzchni 141 metrów kwadratowych (wartość aż 1,2 mln złotych, współwłasność małżeńska), ½ udziału w mieszkaniu o powierzchni 47 metrów kwadratowych (wartość 400 tysięcy złotych, majątek odrębny) oraz garaż o powierzchni prawie 18 metrów kwadratowych (wartość 40 tysięcy złotych, współwłasność małżeńska). W ubiegłym roku zarobił ponad 23 tysiące złotych na etacie w lubelskim Ratuszu, ok. 53,5 tysiąca złotych w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, a z najmu mieszkania poniósł 1,7 tys. złotych straty. Jeździ Renault Megane z 2016 roku (współwłasność małżeńska). Spłaca prawie 529 tysięcy złotych kredytu hipotecznego w PKO BP na zakup domu (wraz z żoną) oraz ponad 67 tysięcy franków szwajcarskich kredytu hipotecznego w Raiffesien Bank Polska na zakup mieszkania (zobowiązanie odrębne).

Krzysztof Machaj, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji, nie ma oszczędności. Ma zaś dom o powierzchni 150 metrów kwadratowych na działce o powierzchni niemal 8 arów (wartość 600 tysięcy złotych, współwłasność ustawowa). W ubiegłym roku zarobił ponad 103 tysiące złotych na etacie w Ratuszu. Jeździ Mercedesem z 2007 roku, Hondą CRV z 2003 roku oraz Mini Cooperem z 2008 r. Spłaca kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas na remont domu (do spłaty zostało 110 tysięcy złotych), kredyt w Alior Banku na remont domu (do spłaty zostało 45 tysięcy złotych) oraz kredyt konsumpcyjny w ING Banku na bieżące potrzeby (do spłaty zostało 15 tysięcy złotych).

Beata Malicka-Ząbek, zastępca dyrektora Wydziału Planowania, zaoszczędziła niemal 88 tysięcy złotych (współwłasność z mężem) oraz 100 euro. Ma dom o powierzchni 200 metrów kwadratowych (wartość 600 tysięcy złotych, współwłasność z mężem), 1/6 udziału w mieszkaniu o powierzchni 66 metrów kwadratowych (wartość udziału to 50 tysięcy złotych, majątek odrębny), 1/6 udziału w gospodarstwie rolnym (polu) o powierzchni ponad 2 hektarów (wartość udziału to ponad 7 tysięcy złotych, majątek odrębny), działkę pod dom o powierzchni ponad 17 arów (wartość 250 tysięcy złotych, współwłasność z mężem), 1/12 udziału w drodze dojazdowej (wartość ok. 8 tysięcy złotych, współwłasność z mężem) oraz 1/3 udziału w działce leśnej o powierzchni 25 arów (wartość udziału to ponad tysiąc złotych). W ubiegłym roku zarobiła ponad 119 tysięcy złotych w Ratuszu, około tysiąca złotych z tytułu działalności wykonywanej osobiście, tysiąc złotych z najmu lokalu, a ok. 2,8 tysiąca złotych pobrała z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jeździ Volkswagenem Polo z 2012 roku (współwłasność z mężem), nie ma aut o wartości ponad 10 tysięcy złotych.

Oświadczenia kolejnych dyrektorów w następnym wydaniu „Nowego Tygodnia”. TN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here