Dyrektor wzięła się za szkołę

Uczniów z Wierzbicy może pozytywnie zaskoczyć powrót do tradycyjnej nauki. W budynku szkoły podstawowej wyremontowano toalety, a biblioteka wyprowadziła się z ciemnej piwnicy.

Wbrew pozorom nie brakuje pozytywnych informacji ze Szkoły Podstawowej w Wierzbicy. Mimo pandemii udaje się zorganizować niektóre uroczystości, jak opisywany niedawno Dzień Myśli Braterskiej – imprezę harcerzy i zuchów. Nauczyciele i uczniowie nie zapomnieli też o święcie swojego patrona, Kazimierza Górskiego, obchodząc 2 marca setną rocznicę jego urodzin.

Z tej okazji przygotowano prezentację a nauczyciele zorganizowali konkursy i quiz o patronie szkoły. W korytarzu zamontowano także specjalną tablicę multimedialną poświęconą K. Górskiemu. W rocznicę urodzin legendarnego trenera zaangażowali się harcerze z u zuchy a także grupa biegowa „Biegamy dzisiaj? Wierzbica”. Żeby upamiętnić okrągłą rocznicę urodzin trenera, młodzież szkolna zrobiła 100 000 kroków a sportowcy przebiegli dystans 100 km (zsumowany dystans wszystkich biegaczy).

Z powodu pandemii w uroczystościach szkolnych wzięli udział jedynie uczniowie klas 0-3, którzy uczą się stacjonarnie. Ale gdy starsi uczniowie powrócą ze zdalnej nauki, czeka na nich kilka niespodzianek. Dyrekcja wykorzystała czas, kiedy nie ma ich w szkole, aby przeprowadzić kilka remontów. Całkowicie odnowiono ubikacje na piętrze, które wyglądają teraz jak w dobrym hotelu. W końcu wyprowadzono także bibliotekę z ciemnej piwnicy. Teraz znajduje się w odnowionych i jasnych pomieszczeniach. A prowadzi do nich strefa ciszy i relaksu, w której dzieci mogą bez przeszkód zatopić się w lekturze.

Na remont czekają teraz łazienki na parterze budynku. A ku końcowi zmierza adaptacja pomieszczeń pod powiatową poradnię pedagogiczno-psychologiczną, która ma swoją siedzibę w pomieszczeniach szkoły. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here