Dyrektorzy poszukiwani

Konkursy na kierownicze stanowiska w magistracie nie przynoszą prawie żadnych efektów. Kandydaci, którzy składają oferty, najczęściej nie spełniają formalnych wymagań.

Prezydent Jakub Banaszek jakoś nie ma szczęścia do kandydatów, ubiegających się o kierownicze posady. W większości dotychczasowych naborów, albo nie spełniali oni oczekiwanych wymagań, albo nikt się nie zgłaszał.

Do ogłoszonego w lutym br. konkursu na dyrektora Departamentu Promocji, Kultury i Sportu wpłynęła jedna oferta. Jak się okazało, osoba, która widziała siebie w tej roli, nie spełniła wymogów formalnych i do obsadzenia stanowiska nie doszło. Ogłoszono także nabór na stanowisko dyrektora Departamentu Obsługi Mieszkańców. Dokumenty złożyły dwie osoby, ale konkurs decyzją prezydenta został unieważniony, a Jakub Banaszek na stanowisko powołał Katarzynę Sokołowską, dotychczasową szefową MOPR, o czym piszemy w innym tekście.

Wcześniej nie udało się rozstrzygnąć konkursów na stanowisko audytora wewnętrznego i zastępcy dyrektora Departamentu Inwestycji i Rozwoju. W obu przypadkach akurat nie wpłynęła żadna oferta.

W ubiegłą środę 31 marca br. prezydent Banaszek ogłosił konkurs na komendanta straży miejskiej. Przypomnijmy dotychczasowy szef tej formacji Zbigniew Grochmal zrezygnował ze stanowiska. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here