Dyskutują od dziesięciu lat

Już od dekady we Włodawie działa Dyskusyjny Klubu Książki dla Dorosłych przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Przy tej okazji rozstrzygnięto konkurs na oficjalną nazwę klubu. Wygrała „Pasja”.

Obchody jubileuszu odbyły się 1 stycznia br. Z tej okazji do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie zawitali: Magdalena Wójcikiewicz i Joanna Chapska – moderatorki Dyskusyjnych Klubów Książki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, członkowie DKK dla Dorosłych z GBP w Urszulinie z opiekunem Moniką Kędzierską i Klubowiczki z DKK w BPG w Hańsku pod opieką Agnieszki Wróbel i Wioletty Wójtowicz-Wicińskiej. Nie zabrakło też członków dziecięco-młodzieżowych Dyskusyjnych Klubów Książki, którymi opiekują się Joanna Orzeszko i Urszula Panasiuk oraz członków DKK przy Zakładzie Karnym we Włodawie z opiekunem Kamilem Śledzińskim.
Uroczystości rozpoczęły się koncertem w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia we Włodawie, w którym pod okiem nauczycielki Barbary Cedrowskiej wystąpili: Alicja Karpiuk, Hubert Niewiadomski, Aleksandra Bajuk, Julia Czerniak, Natalia Basa, Martyna Dyduch, Gabriela Tokarska, Karolina Szewczyk, Nikola Rudnicka oraz grupa dzieci z kl. II c.
Podczas jubileuszu nie mogło zabraknąć założycielki klubu – Barbary Paszkowskiej, aktualnie emerytowanej pracowniczki włodawskiej biblioteki, która opowiedziała o jego początkach. Obecnie (od 2014) DKK dla Dorosłych opiekuje się Ewa Krukowska.
Tego dnia rozstrzygnięto też konkurs na nazwę klubu. Zwyciężczynią została Wiesława Kościuk, a DKK dla Dorosłych przy MBP we Włodawie otrzymał oficjalną nazwę „Pasja”. (opr. mg)