Działają na rzecz rozwoju biznesu oraz promocji i wspierania LKB

Honorowych Ambasadorów Lubelskiego Klubu Biznesu 2018: dr. Ilonę Skibińską-Fabrowską, dyrektor Narodowego Banku Polskiego Oddział Okręgowy w Lublinie, Stanisława Więcha, założyciela i właściciela CEWAR Sp z o. o. Sp. K. oraz Bogdana Łukasika, współzałożyciela i przewodniczącego Rady Nadzorczej Modern-Expo Group, nagradzali: Agnieszka Gąsior-Mazur, prezes Stowarzyszenia Lubelski Klub Biznesu oraz Zbigniew Wojciechowski, wicemarszałek Województwa Lubelskiego

Lubelski Klub Biznesu uhonorował osoby działające na rzecz rozwoju biznesu w województwie lubelskim, a także angażujące się i wspierające działalność stowarzyszenia. Tytuły Ambasadorów LKB 2018 trafiły do dr. Ilony Skibińskiej-Fabrowskiej, dyrektor Narodowego Banku Polskiego Oddział Okręgowy w Lublinie, Stanisława Więcha, założyciela i właściciela CEWAR Sp z o. o. Sp. K. oraz Bogdana Łukasika, współzałożyciela i przewodniczącego Rady Nadzorczej Modern-Expo Group.

Lubelski Klub Biznesu zrzesza ponad 300 przedsiębiorców, co czyni lubelskie stowarzyszenie największą regionalną organizacją tego typu w Polsce Wschodniej.

– Misją naszego Stowarzyszenia jest pomagać przedsiębiorcom osiągnąć sukces w zmieniającym się świecie poprzez podnoszenie poziomu wiedzy, innowacyjności i efektywności działania – mówiła Agnieszka Gąsior-Mazur, prezes LKB, do uczestników tegorocznej edycji BiznesForum oraz Gali LKB, wśród których znaleźli się dyplomaci, przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, osoby związane z biznesem i światem nauki oraz kultury.

Pierwsza część spotkania, Forum Export – Import – Kooperacja. Europa Środkowa 2018, której partnerem strategicznym było Województwo Lubelskie, poświęcona była możliwościom rozwoju lubelskich firm oraz nawiązywania współpracy z partnerami zagranicznymi.

Priorytetem forum było ożywienie kooperacji lubelskich przedsiębiorców z przedsiębiorcami słowackimi, czeskimi i węgierskimi przy wsparciu władz rządowych i samorządowych, dyplomacji, instytucji publicznych, ośrodków naukowych i instytucji finansowych, w tym banków.

W debacie prowadzonej przez red. Artura Kalickiego udział wzięli między innymi: radca ministra w ministerstwie Spraw Zagranicznych Agata Czyrsznic-Dobrowolska; przewodniczący Rady Programowej Europejskiego Klubu Biznesu prof. Antoni Stasch; prezes i dyrektor generalny Fabryki Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. Grzegorz Jasiński, Tomasz Bembenek z Banku Gospodarstwa Krajowego, prezes Aliplastu Jan Kidaj, dyrektor i wiceprezes Zarządu ABM Greiffenberger Polska Sp. z. o. o. Robert Bronisz oraz Elwira Rycaj, kierownik Lubelskiego Centrum Badań nad Innowacyjnością w Departamencie Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego

W drugiej części spotkania, Gali Lubelskiego Klubu Biznesu, nastąpiło nadanie tytułów Ambasadora LKB 2018. Za szczególne zasługi na rzecz rozwoju biznesu w województwie lubelskim oraz promocji i wspierania Stowarzyszenia Lubelskiego Klubu Biznesu uhonorowani zostali dr Ilona Skibińska-Fabrowska, dyrektor Narodowego Banku Polskiego Oddział Okręgowy w Lublinie, Stanisław Więch, założyciel i właściciel CEWAR Sp z o. o. Sp. K oraz Bogdan Łukasik, współzałożyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Modern-Expo Group.

W ciekawym programie artystycznym podczas gali zaprezentowała się Ewa Kuklińska w recitalu „Lata 20, lata 30”.

Spotkanie zakończył uroczysty bankiet, który był doskonałą okazją do wzmacniania i nawiązywania nowych relacji personalnych i biznesowych. KB

Wyróżnieni

  • dr Ilona Skibińska-Fabrowska, dyrektor Narodowego Banku Polskiego Oddział Okręgowy w Lublinie – za zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia Lubelski Klub Biznesu oraz podejmowane inicjatywy społeczno-gospodarcze, a także za aktywność w popularyzowaniu wiedzy ekonomicznej
  • Stanisław Więch, założyciel i właściciel CEWAR Sp z o. o. Sp. K. – za wspieranie Stowarzyszenia Lubelski Klub Biznesu oraz osiągnięcia w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań dla różnych gałęzi przemysłu i w eksporcie.
  • Bogdan Łukasik, współzałożyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Modern-Expo Group – za wkład w rozwój i promocję Stowarzyszenia Lubelski Klub Biznesu na rynkach międzynarodowych oraz za osiągnięcia w zakresie tworzenia nowych technologii i wprowadzania produktów o najwyższych standardach jakości w placówkach handlowych oraz budowanie marki na globalnym rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here