Działkowcy odetchną z ulgą

Miasto zdemontuje sześć starych, nieświecących od ponad 20 lat latarni, szpecących ulicę Działkową i zagrażających bezpieczeństwu pieszych.

Działkowcy dojeżdżający do ogrodów przy ul. Działkowej zabiegali o to od lat. Słupy te nigdy nie stanowiły części miejskiej sieci oświetleniowej, a w przeszłości zapewniały oświetlenie dojazdu do nieistniejących już Państwowych Zakładów Zbożowych, które mieściły się w tzw. Młynie Krauzego. Pozostają niesprawne od ponad 20 lat, jednak do tej pory miasto usunęło tylko połowę słupów. Na pozostałą część zawsze brakowało środków finansowych.

– Te słupy są w fatalnym stanie, kruszy się ich beton, nikt tego nie kontroluje. Obawiamy się o swoje bezpieczeństwo – mówi pan Tomasz.

W tej sprawie „Nowy Tydzień” interweniował już kilkakrotnie. Po jednym z naszych artykułów sprawą zajął się miejski radny Stanisław Brzozowski, który skierował oficjalną interpelację na ręce prezydenta Krzysztofa Żuka.

– Kilka lat ternu miasto z powodzeniem usunęło pozostałe słupy, a te 6 szt. miały być usunięte w drugim etapie. Niestety ten, do tej pory nie nastąpił, dlatego też proszę o pilne podjęcie działań w tym temacie – apelował radny Brzozowski.

Tym razem apele mieszkańców zostały uwzględnione i urzędnicy zdecydowali o zleceniu demontażu bezużytecznych słupów. Zgodnie z planem mają zniknąć z krajobrazu ul. Działkowej jeszcze wiosną.

– Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie wystąpił z prośbą o wykonanie demontażu slupów do spółki PGE Dystrybucja S.A. Zgodnie z poczynionymi ustaleniami demontaż powinien zostać wykonany w terminie do końca maja – zapewnił Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here