Dzieci były wniebowzięte

W czwartek (31 października) w Zamiejscowym Oddziale Przedszkolnym w Korolówce odbyło się Święto Dyni. Tego dnia wszystkie dzieci oraz panie ubrane były na pomarańczowo. Niektórzy nawet przenieśli ze sobą prawdziwe dynie, które od razu zostały umieszczone na honorowym miejscu w jesiennym kąciku przyrodniczym.

– W Zamiejscowym Oddziale Przedszkolnym w Korolówce od rana trwała świetna zabawa. Najpierw dzieci opisywały wygląd dyni i porównywały je ze sobą – mówi nauczycielka Andżelika Dorosz. – Następnie obejrzeliśmy krótki film o walorach zdrowotnych dyni oraz dowiedzieliśmy się, jakie smakołyki można przyrządzić z tego wyjątkowego warzywa. Przedszkolaki wykonały też pracę plastyczno-techniczną.

Przy użyciu rolek papieru toaletowego, bibuły i patyków powstały imponujące dynie, które przyozdobiły nasze sale. Podczas Święta Dyni nie mogło zabraknąć specjalnego posiłku. Tego dnia dzieci mogły skosztować rozgrzewającej zupy dyniowej, a na deser panie poczęstowały wszystkich aromatycznym dyniowym ciastem. Zarówno maluchom, jak i starszakom bardzo przypadły do gusty te przysmaki.

Oprócz tego, w przeddzień Wszystkich Świętych, by kultywować polskie tradycje i obrzędy, dzieci wraz z paniami wybrały się na Grób Nieznanego Żołnierza w Korolówce, by zapalić znicz i symbolicznie uczcić pamięć zmarłych. Była to świetna alternatywa dla coraz bardziej popularnego w Polsce Halloween – dodaje Dorosz. (b)