Dzieci dzieciom dwunasty raz

Wielka zabawa, wielka licytacja i wielka akcja na szczytny cel. Już po raz 12. nad Zalewem Żółtańce odbędzie się Festyn Dzieci Dzieciom połączony ze zbiórką na rzecz lubelskiego hospicjum oraz Festiwalem Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia. To ostatni tydzień na zgłoszenia, eliminacje już niebawem.

Do poniedziałku (14 maja) w Biurze Promocji Gminy Chełm przyjmowane są zgłoszenia do 9. Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia. W przeglądzie mogą wziąć udział soliści lub duety w dwóch kategoriach: A (klasy IV – VI szkół podstawowych) oraz B (klasy gimnazjalne). W przypadku duetów pod uwagę brany jest wiek starszego uczestnika. Eliminacje do konkursu odbędą się 16 maja, zaś wielki finał – 27 maja podczas wielkiego Festynu Dzieci Dzieciom. Zgłoszenia od uczestników przyjmowane są też drogą mailową na adres biuropromocji@gmina.chelm.pl.

Największy festyn nad Zalewem Żółtańce, podczas którego będą zbierane środki na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, odbędzie się już po raz 12. Wśród fantów przeznaczonych w tym roku do licytacji znalazły się m.in. medale okolicznościowe św. Jana Pawła II i Mieszka I, zestaw książek i gadżetów folklorystycznych czy zestaw kibica z autografami piłkarzy Legii. Zapraszamy do udziału i zabawy nad wodą. (pc)