Dzielenie dzielnicowych budżetów

W dzielnicach trwa podział rezerwy celowej na ten rok. Każda ma do rozdysponowania 129 tys. zł na najpilniejsze, jej zdaniem, potrzeby.


Blisko sto tysięcy rozdzieliła już rada dzielnicy Za Cukrownią. Niemal połowa tej kwoty trafi na wzmocnienie destruktem bitumicznym kolejnego odcinka ulicy Dzierżawnej. – Tym razem chcemy wzmocnić środkową część Dzierżawnej, z uwzględnieniem pochylenia w stronę rzeki, żeby po opadach woda nie spływała na posesje – mówi Lidia Kasprzak-Chachaj, przewodnicząca rady dzielnicy Za Cukrownią.
Po 3 tys. zł trafi na organizację szkolnych festynów w SP nr 17 i SP nr 20 i naprawę chodnika przy ul. 1 Maja.
– Pozostałe 30 tys. zł, rozdysponujemy na kolejnym posiedzeniu rady – zapowiada przewodnicząca rady.

Głusk dzieli częściowo

Radni dzielnicy Głusk podzielili na razie ok. 35 tys. zł. – 20 tys. zł na postawienie kolejnych dwóch latarni na ulicy Zdrowej, 6 tys. zł dla Szkoły Podstawowej nr 47 na organizację festynu i działalność chóru szkolnego. Kolejne 4,7 tys. zł na doposażenie Przedszkola nr 73, 2 tys. zł w przenośną toaletę do parku, a także 1,8 tys. na hydrauliczny samozamykacz do furtki głuskiego parku – wylicza Jerzy Wojciechowski, przewodniczący zarządu dzielnicy Głusk.
Pozostałe wydatki rada zaplanuje na najbliższym posiedzeniu, 4 kwietnia.

Bronowice już po

Całą pulę rozdysponowali już radni z Bronowic. – Po 50 tys. zł trafi na odnowę placu zabaw przy Jastrzębiej oraz oświetlenie ciągu na wysokości ul. Łabędziej i Sokolej. Po 10 tys. zł rozdysponowano na doposażenie placu zabaw przy ul. Bronowickiej i inwestycję w Ośrodku dla Niesłyszących i Słabosłyszących przy ul. Ordonówny. Na promocję dzielnicy, w tym Bieg Papieski, mamy 7 tys. zł, a na wsparcie klubu KS Bronowice 2 tys. zł – wylicza Marian Ignaciuk, przewodniczący zarządu dzielnicy Bronowice.

Tatary zostawiły końcówkę

Ponad 20 wydatków z rezerwy celowej przewidziała na ten rok rada dzielnicy Tatary. – Przy poszczególnych inwestycjach kwoty mogą się nieznacznie zmienić, wydatki ustalamy z miastem na bieżąco – mówi Mieczysław Stasiak, przewodniczący zarządu dzielnicy.
52 tys. zł trafi na remont chodników przy ul. Gospodarczej 30 i 32, Motorowej 7, Montażowej 12 i przy Gimnazjum nr 17 oraz ich budowę przy Łęczyńskiej i Kresowej.
Dzielnica kupi też słupy ogłoszeniowe (7 tys. zł), doposaży place zabaw w karuzelę, siłownik i huśtawkę „bocianie gniazdo (ok. 16,5 tys. zł), stworzy podest pod pojemniki z frakcją suchą przy gimnazjum na Maszynowej (4 tys. zł). W planach jest też piaskownica z daszkiem przy Gospodarczej 5, remonty ławek i koszy oraz nowe schodki lub pochylnia przy przystanku MPK na Przyjaźni.
Część środków trafi też na dzielnicowe imprezy – festyn z okazji Dnia Dziecka, weekendowe wakacje „Bajkolandia”, rajd rowerowy dla dzieci, dwa turnieje piłkarskie i walk bokserskich (ok. 9 tys. zł za wszystkie).
Radni zostawili jeszcze do rozdysponowania ok. 15 tys. zł.

Wieniawa na chodniki i oświatę

Sporo drobnych inwestycji szykuje się też na Wieniawie. Główne wydatki przewidziano na chodniki – 44 tys. zł na wymianę nawierzchni przy ul. Popiełuszki (od 11 do 19a) i kolejne 30 tys. zł na chodnik na Snopkowskiej (naprzeciwko Przedszkola nr 74) i al. Długosza. Na budowę nowych miejsc postojowych przy ul. Skautów 7 i 9 trafi kolejne 15 tys. zł, a utwardzenie parkingów przy ul. Puławskiej pochłonie 5 tys. zł.
Wspierane będą też placówki oświatowe – po 2 tysiące na zakup sprzętu multimedialnego dostaną: DPS im. Matki Teresy z Kalkuty, Zespół Szkół Samochodowych, I LO, XXIII LO, SP nr 18, SP nr 21, Przedszkola nr 5, 43, 74, SP nr 21, a bursy przy Popiełuszki otrzyma taką samą kwotę na sprzęt muzyczny.
Rada zostawiła jeszcze 15 tys. zł, które rozdzieli na najbliższym posiedzeniu.
Oprac. BCH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here