Dzielnicowi łapali pijaków

Kolejnych dwóch pijaków wyeliminowano z naszych ulic. Obu wypatrzyli dzielnicowi na wolnym.


Dzielnicowy z IV Komisariatu Policji w Lublinie zatrzymał na ul. Nałęczowskiej 32-latka, który kierował autem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna zwrócił uwagę policjanta, gdyż podczas jazdy popełniał wiele wykroczeń drogowych. Dzielnicowy zatrzymał kierowcę i wezwał patrol drogówki, sam był po służbie. Po sprawdzeniu kierowcy okazało się, że 32-latek ma zatrzymane prawo jazdy za wcześniejsze przewinienia.

– Teraz za jazdę na podwójnym gazie i złamanie sądowego zakazu odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi mł. aspirant Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Drugi pijak wpadł, bo inny dzielnicowy, z V komisariatu, wyszedł na balkon i dojrzał na parkingu przed swoim blokiem dziwnie manewrującego peugeotem 35-latka. Funkcjonariusz podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy od razu zadzwonił po patrol ruchu drogowego.

Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna od razu stracił prawo jazdy. Niedługo usłyszy zarzuty. Teraz mężczyźnie grozi wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka kara pieniężna oraz do 2 lat pozbawienia wolności.(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here