Dzielnicowi pomagają bezdomnym

Włodawscy dzielnicowi kontrolują pustostany, parki, altany ogrodowe i inne miejsca, gdzie osoby bezdomne szukają schronienia przed zimnem. W tym szczególnym okresie należy pamiętać o osobach starszych, samotnie mieszkających. Warto zainteresować się, czy nie przebywają w warunkach zagrażających ich życiu.

Ujemne lub bliskie zera temperatury sprawiają, że życie i zdrowie osób, które nie mają dachu nad głową jest realnie zagrożone. Przebywając na dworze w takich warunkach, osoby te narażają się na szybkie wychłodzenie organizmu, a w konsekwencji nawet na śmierć. – Dlatego dzielnicowi powiatu włodawskiego kontrolują pustostany, altany ogrodowe, parki i inne miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne – mówi Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie.

– Ponadto funkcjonariusze w rozmowie z bezdomnymi informują ich o możliwości skorzystania z noclegowni oraz wskazują miejsca, gdzie mogą otrzymać bezpłatnie żywność. Nie przechodźmy obojętnie obok takich osób! Wystarczy tylko chwila, żeby wezwać pomoc. Funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie i niekiedy to właśnie Twój telefon może zadecydować o czyimś życiu. W tym trudnym okresie nie zapomnijmy o osobach samotnie zamieszkujących.

Warto zainteresować się, w jakich warunkach żyje sąsiad i czy nic nie zagraża jego życiu bądź zdrowiu. Policjanci identyfikując taką osobę rozmawiają z nią o możliwościach i zakresie udzielenia im pomocy, a także niezwłocznie przekazują informację do ośrodka pomocy społecznej. Pamiętaj, jeśli zauważysz sytuację, w której zagrożone może być życie lub zdrowie człowieka zadzwoń na numer 112 – apeluje Zamojska-Prystupa. (b)