Dzień Babci i Dziadka

Już za tydzień, 21 stycznia swoje święto obchodzić będą babcie, a 22 stycznia – dziadkowie. Zaraz po rodzicach to najważniejsze osoby w życiu każdego młodego człowieka. Z tej okazji wnuczęta mogą zrobić im wyjątkową niespodziankę, którą opublikujemy.

W czasach pandemii mocno ograniczyliśmy kontakty z bliskimi. Rzadziej się widujemy, prawie w ogóle nie odwiedzamy, w węższym gronie spędzamy święta i o wiele mniej przytulamy, dbając o dystans i wzajemne bezpieczeństwo. Po raz pierwszy inaczej niż dotychczas przeżyjemy też zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Bez spotkań, występów w przedszkolach czy na szkolnych akademiach. W wielu przypadkach również bez wręczania prezentów i składania życzeń osobiście. Dlatego mamy propozycję dla wszystkich wnuków i prawnuków.

Każdy dziadek i babcia zasługują na coś niepowtarzalnego. Bo kto, jak nie oni, przytulał i całował, opowiadał nam bajki na dobranoc, uczył jeździć na rowerze, piekł najlepsze na świecie ciasta, rozpieszczał do granic możliwości i pozwalał na wszystko, o czym rodzice nawet nie chcieli słyszeć?

Kto zaprowadzał do szkoły, niósł plecak, gotował obiadki i dawał po kryjomu parę groszy na nowy gadżet czy zabawkę? Oczywiście oni. I nawet pandemia nie powinna sprawić, że nagle zapomnimy o tym wszystkim, co dla nas zrobili. Ich święto to szczególny czas, kiedy możemy podziękować im za to, że po prostu są.

Życzenia od Was na łamach Nowego Tygodnia będą z pewnością miłą niespodzianką dla kochanych seniorów. Jak je złożyć? To bardzo proste. Wystarczy przesłać na adres: reklama@nowytydzien.pl lub w wiadomości na Facebooku zdjęcie i treść życzeń, a my opublikujemy je w specjalnym wydaniu 18 stycznia. Do wiadomości prosimy dołączyć oświadczenie: „Wyrażam zgodę na publikację mojego wizerunku w Nowym Tygodniu, w rubryce z życzeniami dla babć i dziadków” lub w przypadku zdjęć z dziećmi oświadczenie rodzica wyrażającego zgodę na publikację wizerunku dziecka.

Prosimy także o podanie imienia i nazwiska osoby zgłaszającej oraz numeru telefonu kontaktowego. Autorów najciekawszych życzeń nagrodzimy zestawami od firmy „Dom-Mak – chełmski makaron” oraz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Krasnystaw. (pc)