Dzień Działkowca nad Włodawką

(7 września) Święto Działkowca obchodzili w sobotę posiadacze ogródków nad Włodawką we Włodawie. Wśród wielu gości zaproszonych na tę uroczystość pojawili się m.in. starosta Andrzej Romańczuk i radni miejscy. Działkowcy licznie stawili się na swoim święcie.

Rolę gospodarza Stowarzyszenia Rodzinnego Ogrodu Działkowego Nasze Ogrody pełniła Stanisława Zaprzaluk. Starosta Andrzej Romańczuk w swoim wystąpieniu podkreślał znaczenie pracy działkowców, ich pasji oraz stałego kontaktu z naturą. Dodał, że ci, którzy uprawiają swój ogródek, wiedzą najlepiej, jak smakuje dobra, własna żywność, w której uprawę włożony jest nie tylko wysiłek, ale i serce.

Dzień Działkowca był okazją do wręczenia okolicznościowych dyplomów i nagród, dla tych, którzy swoja pracą w sposób wyjątkowy zasłużyli się dla ogrodu działkowego pomiędzy Bugiem a Włodawką. Zdaniem wielu jest to najurokliwsze miejsce do odpoczynku we Włodawie.

Miłą atmosferę zapewnili organizatorzy, którzy serwowali napoje oraz kiełbaski pieczone na ognisku. Były oczywiście tańce i dobra zabawa na powietrzu wśród pięknych kwiatów, zadbanych krzewów i dorodnych drzewek owocowych. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here