Dzień innowacyjnych rozwiązań

Projekty mają coś rozpędzać, ale nie można się na nich zatrzymywać – powiedział profesor Andrzej Kidyba, prezes Lubelskiej Fundacji Rozwoju, otwierając tegoroczny Dzień Innowacji Społecznych. To impreza, którą LFR organizuje wspólnie z Miejskim Urzędem Pracy.


Na gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym zaprezentowano 16 innowacyjnych rozwiązań skierowanych do młodych ludzi. To m.in. wirtualny przewodnik mający pomóc w organizowaniu procesu uczenia się; internetowa platforma dla studentów z zagranicy mająca ułatwić im przejście procesu rekrutacyjnego itp. Te rozwiązania mają pomóc młodym ludziom w odnalezieniu się na rynku pracy.

Lubelska Fundacja Rozwoju jest jedną z pierwszych agencji rozwoju regionalnego w Polsce. Została utworzona we wrześniu 1991 roku z inicjatywy instytucji zaangażowanych w rozwój gospodarczy województwa lubelskiego. – „Misją Lubelskiej Fundacji Rozwoju jest wspieranie rozwoju gospodarczego regionu lubelskiego, w szczególności podejmowanie działań na rzecz sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Fundacja realizuje swoją misję poprzez pozyskiwanie i wdrażanie projektów pomocowych finansowanych ze źródeł zewnętrznych; krajowych jak zagranicznych. Większość z dotychczas zrealizowanych projektów finansowana była z funduszy Unii Europejskiej” – czytamy na stronie internetowej LFR.

Grzegorz Rekiel

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here