Dzień Patrona w I LO

(28 października) Uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie obchodzili Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość połączona była ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.
Szkoła od lat 70. XX wieku nosi imię Tadeusza Kościuszki. Uroczystości rozpoczęły się okolicznościową mszą św. w kościele pw. św. Ludwika we Włodawie. Następnie delegacje – szkoły i powiatu – złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem T. Kościuszki na placu przed Włodawskim Domem Kultury. Wiązankę kwiatów złożono również na grobie pierwszego – przedwojennego jeszcze – dyrektora gimnazjum i liceum Franciszka Cicheckiego oraz innych nauczycieli. Część oficjalna połączona z artystyczną miała miejsce w sali konferencyjnej włodawskiego starostwa. Tam też najlepsi uczniowie otrzymali z rąk wicestarosty i dyrektora nagrody i wyróżnienia.
Goście, w tym wicestarosta Adam Panasiuk, składając życzenia na ręce dyrektor I LO Arleny Krawczuk, mówili przede wszystkim o tradycji i znaczeniu edukacji w wychowaniu młodzieży. (p)