Dzień zdrowia na Jaczewskiego

Dzień Zdrowia z Funduszami Europejskimi w SPSK Nr 4 w Lublinie

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie włączył się w obchody 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, organizując w ubiegły piątek Dzień Zdrowia z Funduszami Europejskimi i zapraszając na bezpłatne badania, konsultacje, porady oraz na prezentację unaoczniającą, jak zmienił się szpital dzięki wsparciu finansowemu z UE i budżetu państwa.

Każdy, kto skorzystał z zaproszenia, mógł dowiedzieć się również o możliwości bezpłatnego udziału w projektach z zakresu profilaktyki reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS), depresji poporodowej czy osteoporozy, które aktualnie są realizowane w SPSK Nr 4. – Osoby uskarżające się na dolegliwości reumatyczne (w wieku 18-65 lat) mogły wykonać krótkie testy przesiewowe, których pozytywny wynik może sugerować wczesne RZS.

Zainteresowani dowiedzieli się również, w jaki sposób można skorzystać z bezpłatnych wizyt u specjalisty w ramach projektu oraz mogli skonsultować swoje dolegliwości u reumatologa – relacjonuje Katarzyna Bublewicz-Guzy, koordynator Dnia Zdrowia z Funduszami Europejskimi w SPSK Nr 4.

Natomiast na kobiety w ciąży oraz na mamy niemowlaków jak również ich bliskich czekał psycholog, udzielający porad w kontekście depresji poporodowej i umiejętności przejścia przez ten trudny dla kobiety czas .

Z kolei panie w wieku 50-70 lat mogły dowiedzieć się, jak skorzystać z bezpłatnej diagnostyki osteoporozy w ramach projektu „Zdrowe kości do starości”.

Na miejscu można było również zmierzyć ciśnienie tętnicze, zbadać poziom cukru we krwi oraz skorzystać z porad dietetyka. RED