Dziennikarze a Kościół

Z okazji 20-lecia istnienia lubelskiego dodatku do „Gościa Niedzielnego” odbędzie się ogólnopolska konferencja „Kościół, media, społeczeństwo”.


Organizatorzy zapraszają na nią w czwartek, 11 października o godz. 10, na Katolicki Uniwersytet Lubelski (aula 113 w Centrum Transferu Wiedzy). Konferencję otworzy ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prorektor KUL ds. studenckich.

Będzie się ona składała z trzech bloków tematycznych: „Wizerunek Kościoła kreowany przez ludzi Kościoła”, „Wiara w przestrzeni medialnej”, oraz „Media o Kościele”. Prowadzącymi poszczególne części będą lubelscy naukowcy z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – politolog dr Agnieszka Łukasik -Turecka i specjalista z zakresu mediów i komunikowania – dr hab. Jacek Dąbała (niegdyś dziennikarz), a także dr Wojciech Brakowiecki z UM. Szczegóły na stronach internetowych archidiecezji lubelskiej. Jednym z prelegentów będzie obecny redaktor naczelny lubelskiej edycji „Gościa Niedzielnego”, ks. dr Rafał Pastwa.

Przypomnijmy, że jednym z pierwszych redaktorów pisma był poeta i ksiądz, Janusz Kozłowski. Redaktorem naczelnym przez pierwszych sześć lat był ks. dr Ryszard Podpora. Od wielu lat znaną i cenioną dziennikarką lubelskiej edycji „Gościa Niedzielnego” jest Agnieszka Gieroba. Obecnie, na stronach internetowych lubelskiej edycji „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać refleksje znanych lublinian o tym tygodniku.

Patronat honorowy nad konferencją objęli abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski i Wielki Kanclerz KUL oraz ks. prof. Antoni Dębiński, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Monika Skarżyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here