Dziewczynki molestował kolega ojca

To była zabawa. Nie chciałem im zrobić nic złego – tłumaczył się zakuty w kajdanki 58-latek. Mężczyzna jest podejrzany o molestowanie dwóch dziewczynek w wieku 9 i 11 lat. Jedna z nich to córka znajomego, u którego pracował, a druga to jej sąsiadka.

– Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od matki jednej z dziewczynek, w poniedziałek. Policjanci ustalili, że 58-latek z powiatu łęczyńskiego, który pomagał im w pracach remontowych, doprowadził dwie dziewczynki w wieku poniżej 15 roku życia do innej czynności seksualnej. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali mężczyznę. Został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Sąd Rejonowy w Chełmie orzekł wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Sprawa jest świeża i delikatna, dlatego śledczy enigmatycznie odpowiadają na pytania. Wiadomo, że Marek W., 58-latek spod Łęcznej, to znajomy ojca jednej z dziewczynek z powiatu chełmskiego. Mężczyzna dorywczo pracował u niego i to nie po raz pierwszy – wcześniej również dostawał zlecenia na drobne roboty. Nie wiadomo, ile razy miał dotykać w miejsca intymne córkę swojego znajomego-zleceniodawcy oraz jej koleżankę z sąsiedztwa.

Mówi się, że kilka. Marek W. miał podchodzić do dziewczynek (9 i 11 l.), gdy się bawiły w ciągu dnia, ale też przywoływać je do siebie w trakcie prac przed domem. W końcu ta druga dziewczynka, sąsiadka, powiedziała matce o dziwnym panu oraz to gdzie je dotyka. Obie małoletnie w piątek (15 maja) zostały przesłuchane w sądzie przy udziale psychologa.

Niekarany dotąd, tym bardziej za przestępstwa na tle seksualnym, Marek W. nie przyznał się do molestowania córki znajomego oraz jej koleżanki. Twierdził, że to była zabawa, a on nie chciał dzieciom zrobić nic złego. Usłyszał zarzut doprowadzenia małoletnich do poddania się innej czynności seksualnej i trafił do aresztu tymczasowego na najbliższe 3 miesiące. Docelowo grozi mu nawet 12 lat więzienia, jeśli sąd uzna go winnym molestowania dzieci. (pc)