Eindhoven wyleci z rozkładu?

Z systemu rezerwacyjnego linii lotniczych WizzAir zniknęła możliwość bukowania biletów na loty Lublin-Eindhoven po 22 marca przyszłego roku. Pasażerowie obawiają się, że oznacza to, iż węgierski przewoźnik zrezygnuje z tego kierunku. Port Lotniczy Lublin uspokaja.

– Dla mnie byłaby to duża strata – mówi pani Ewa, mieszkanka Chełma, która dzięki tym połączeniom regularnie odwiedzała mieszkającą w Holandii siostrę. – O wiele łatwiej i szybciej mogę dostać się do Świdnika niż do Rzeszowa czy Warszawy. Mam nadzieję, że niedługo wróci możliwość rezerwacji lotów na wiosnę z Portu Lotniczego Lublin do Eindhoven.

O to, jakie są na to szanse, zapytaliśmy w biurze prasowym WizzAir, ale póki co odpowiedzi nie dostaliśmy.

Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin, tłumaczy, że wciąż obowiązuje zimowa siatka połączeń i wszystkie kierunki obsługiwane przez węgierskiego przewoźnika są aktualne, natomiast trwają prace nad letnim rozkładem.

– Tego, jak będzie on wyglądać, jeszcze nie wiemy. To, że dziś nie można zarezerwować biletów na połączenie w kwietniu czy maju, nie jest jednoznaczne z tym, że tego połączenia nie będzie – komentuje rzecznik.

Połączenia Lublin – Eindhoven i Eindhoven – Lublin są realizowane dwa razy w tygodniu: w niedziele i środy. Cieszą się dużym obłożeniem.(w)