Ekshibicjonista na osiedlu

„Uważajcie na zboczeńca, który chodzi wieczorami w parku przy ul. Połanieckiej. Facet około 30 lat, rozmawia sam ze sobą, potem się rozbiera. Sprawa została zgłoszona na policję. Miejmy nadzieję, że złapią tego psychopatę i nikogo więcej nie zaatakuje” – przestrzega w mediach społecznościowych chełmianka. Post, jak każdy tego typu, od razu wywołał poruszenie. „Moje dwie znajome na Grota Roweckiego atakował po parę razy. Też na policję zgłoszone” – komentuje młoda dziewczyna.


– W ostatnich dniach nie mieliśmy żadnego nowego zawiadomienia, jednak rejon parku pozostaje cały czas w zainteresowaniu policjantów, również z uwagi na wcześniejsze tego typu sygnały – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Mundurowi apelują do kobiet, by te nie bały się i zgłaszały do komendy, jeśli na ich drodze stanie ekshibicjonista i zboczeniec. Im więcej szczegółów z rozpytań i przesłuchań uda się pozyskać, tym większa jest szansa, że w końcu dewiant zostanie złapany. Sam telefon na 112 to niestety zbyt mało, bo zanim informacja dotrze do dyżurnego i na miejsce wysłany zostanie patrol, podejrzany zdoła uciec. (pc)