Eksportowa akcja chełmskiego CBŚ

Policjanci CBŚ z Chełma uczestniczą w akcjach także na terenie innych województw. Ostatnio brali udział w zatrzymaniu 10 osób nielegalnie handlujących krajanką tytoniową, spirytusem i papierosami. Oszacowano, że rozbita grupa przestępcza przyniosła Skarbowi Państwa ponad 2 mln zł strat.

Po kilku miesiącach zbierania dowodów i organizowania akcji policjanci z CBŚ w Chełmie (we współpracy z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, służbami celno-skarbowych i Prokuraturą Okręgową w Siedlcach) w tym samym czasie przeprowadzili przeszukania na terenie woj. dolnośląskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Efekt: dziesięciu zatrzymanych w wieku od 20 do 47 lat; zabezpieczone ponad pół tony krajanki tytoniowej, prawie 2 tys. litrów spirytusu i spory ładunek papierosów. W lokalu należącym do jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli maszynę do foliowania opakowań z papierosami i komponenty do produkcji papierosów.
Prawdopodobnie grupa podrabiała i sprzedawała papierosy jednego ze znanych producentów. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw karno-skarbowych. Grozi im do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. (pc)