Ekstremalni maturzyści

Nocne korki z WOS-u

Wieczór i noc z piątku 23. na sobotę 24. lutego br. na Wydziale Politologii UMCS zostały przeznaczone na powtórkę z zakresu szeroko pojętej wiedzy o społeczeństwie i historii najnowszej. W nocnych korkach z WOS-u wzięli udział tegoroczni maturzyści.


– „Nocne korki z WOS-u” to świetna okazja, która w niekonwencjonalny i ciekawy sposób proponuje maturzystom utrwalenie i usystematyzowanie wiedzy, zdobycie nowych umiejętności przydatnych do zadowalającego zdania egzaminu dojrzałości, jak również wybór kierunków studiów w obszarze nauk społecznych – podkreśla Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS. – Przyszli studenci mieli możliwość sprawdzenie się w sytuacji ekstremalnej, jaką jest nauka nocą oraz spotkania i poznania środowiska akademickiego, jego zwyczajów, a także zasad przyjętych na uczelni wyższej.
Podczas wykładów omówione zostały zagadnienia dotyczące m.in.: procesu integracyjnego Unii Europejskiej, systemu źródeł prawa w Rzeczypospolitej Polskiej, władzy ustawodawczej i wykonawczej w świetle Konstytucji RP z 1997 roku. MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here