Emeryci na celowniku oszustów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników ZUS i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę.

– Niestety oszuści znów wzięli na cel emerytów. Dostaliśmy sygnał, że jedna z naszych klientek odebrała telefon w sprawie tzw. czternastej emerytury. Oszustka, podszywając się pod pracownika ZUS, chciała wyłudzić dane osobowe emerytki – informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim, apelując o ostrożność w kontaktach telefonicznych.

Oszustka, która zadzwoniła do starszej pani, oferowała pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Próbowała nakłonić kobietę do podania swoich danych, ta na szczęście odmówiła, tłumacząc, że sprawami urzędowymi zajmuje się córka, która aktualnie jest w pracy. – Zakład przypomina, że jego pracownicy nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury i nie proponują pomocy przy wypełnianiu wniosku z prostego powodu: tzw. czternastkę ZUS wypłaci z urzędu wraz z listopadowym świadczeniem. Żaden wniosek nie będzie więc potrzebny – dodaje Korba.

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką Zakładu lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr tel. 22 560 16 00. O każdej próbie oszustwa należy również powiadomić policję. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here