Emocje na zabraniach

Zakończyły się zebrania sołeckie w gminie Żmudź. Mieszkańcy przeznaczali fundusze sołeckie na najpilniejsze potrzeby swoich wsi. Najwięcej emocji wzbudzały drogi.

Gmina Żmudź wyodrębniła w budżecie pulę pieniędzy na fundusze sołeckie, a mieszkańcy – tradycyjnie – podczas zebrań sołeckich decydowali o najpilniejszych inwestycjach we wsi, które można za nie zrealizować. Zebrania, które zakończyły się 20 września były też okazją do spotkania z Edytą Niezgodą, wójtem gminy Żmudź. Najwięcej emocji i najwięcej postulatów mieszkańcy zgłosili w sprawie dróg zarówno powiatowych, jak i gminnych. Wiele sołectw przeznaczyło swoje fundusze sołeckie właśnie na przygotowanie dokumentacji projektowych na przebudowy dróg.

– Rozumiemy, że takie są najpilniejsze potrzeby i w miarę możliwości będziemy starali się je realizować – mówi wójt Niezgoda. – W najbliższym czasie będziemy dyskutować z radnymi na temat zaciągnięcia kredytu, który zostałby przeznaczony przede wszystkim na infrastrukturę drogową.

Wójt Niezgoda informuje, że przygotowane są dokumentacje projektowe dotyczące przebudowy odcinków dróg w: Leszczanach, Wólce Leszczańskiej, Annopolu, Żmudzi, Kazimierówce, Wołkowianach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestycje te realizowane będą w najbliższym latach. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here