Erasmus w Ekonomach

W Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie rusza kolejna edycja projektu „Erasmus+”. Dla uczniów to mnóstwo edukacyjnych korzyści.

Wraz z końcem wakacji w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie zakończył się dwuletni projekt Erasmus+ „Inkluzyjne Regionalne Przewodniki dla Młodzieży”. Dzięki niemu kilkudziesięciu uczniów z ZSEiM miało okazję wyjechać do Madrytu oraz Paryża, nawiązać nowe przyjaźnie z francuskimi i hiszpańskimi rówieśnikami, podszlifować swój angielski. Od września br. ZSEiM rusza z realizacją kolejnego dwuletniego projektu Erasmus+, tym razem pod nazwą „Europa Trivia Game”.

Chełmscy uczniowie będą współpracować z rówieśnikami z Francji, Hiszpanii, Litwy i Finlandii. Będą tworzyć internetowe quizy z różnych dziedzin wiedzy szkolnej oraz rozwijać swoje umiejętności językowe. W listopadzie br. uczniowie ZSEiM spotkają się z rówieśnikami ze szkół partnerskich podczas pięciodniowego pobytu w Brukseli.

Szkoła na realizację projektu otrzyma z programu Erasmus+ ponad 30 000 euro. Realizatorem projektu jest Paweł Ciesielczuk, nauczyciel języka angielskiego. (opr. mo)