Fałszywy policjant z Białorusi grabił emerytów

Lubelscy policjanci ze specjalnie powołanej grupy śledczej zatrzymali w miniony wtorek, w Poznaniu, 20-letniego obywatela Białorusi, który ograbił małżeństwo emerytów z naszego miasta ze wszystkich oszczędności.


W środę przesłuchano go i na wniosek śledczych sąd go aresztował. Może mu grozić do 8 lat więzienia. – Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna brał udział w oszustwie, do którego doszło w maju na terenie Lublina. Wówczas do małżeństwa emerytów zadzwonił fałszywy policjant, który poinformował ich o wypadku spowodowanym przez bliską osobę. Z przekazanych informacji wynikało, że członek rodziny może trafić do aresztu.

By tego uniknąć, potrzebne miały być pieniądze na kaucję – mówi komisarz Kamil Gołębiowski z KMP Lublin. – Niestety, seniorzy uwierzyli w zmyśloną historię i przygotowali wszystkie oszczędności. Niedługo później po gotówkę w kwocie prawie 25 tysięcy złotych przyszedł fałszywy funkcjonariusz.  Sprawa jest rozwojowa. Policjanci typują mężczyznę do kilku innych przestępstw z terenu całego kraju.(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here