Ferie na półmetku

Przed uczniami jeszcze tydzień zabawy. Do wyboru jest nadal wiele interesujących zajęć. Wystarczy tylko wyjść z domu.

Miniony tydzień minął świdnickim uczniom bardzo atrakcyjnie. Nie brakowało zajęć w ośrodkach kultury czy w Miejskim Centrum Profilaktyki. Do dyspozycji było również lodowisko i sale gimnastyczne w szkołach. Część młodych świdniczan bardzo chętnie skorzystała z tych propozycji. Ci, którzy jeszcze nie wyszli z domu, nadal mają szansę na ciekawe zajęcia. W tym tygodniu w Świdniku również wiele będzie się działo.

A może model?

Przez cały drugi tydzień (23 – 27 stycznia) trwają ferie z pracownią modelarską, zorganizowane przez Klub Modelarski Taurus. Zajęcia odbywają się od 11.00 do 15.00 w Strefie Historii (Galeria Venus, II piętro). W programie warsztatów jest m.in. wykonywanie modeli samolotów, śmigłowców, czołgów, okrętów oraz budowli z kartonu i plastiku. Organizatorzy zapraszają na zajęcia dzieci od 7 lat wzwyż.

Do kina i na pokaz

Nie zawiodą się również młodzi kinomaniacy. W kinie „Lot” zostały dla nich zaplanowane specjalne seanse. Będzie można podczas nich obejrzeć m.in. filmy: „Trolle”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” i „Balerina”. Cały repertuar kinowy można znaleźć na stronie www.mok.swidnik.pl.
Pracownicy MOK przygotowali również dla młodszych i starszych pokaz iluzjonisty. Pierwszy odbył się w miniony wtorek i cieszył się wielką popularnością wśród najmłodszych. Kolejny został zaplanowany na wtorek 24 stycznia. Spektakl pełen magicznych sztuczek rozpocznie się o 12.00 w sali widowiskowej MOK. Wstęp wolny.

Ferie w bibliotece

Najmłodsi uczniowie w wieku 7– 9 lat będą mogli drugi tydzień wolnego spędzić w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. Jej pracownicy organizują „Ferie ze zwierzakiem i książką” . Instytucja zaprasza dzieci do udziału w zabawach plastycznych, ruchowych i teatralnych w dniach 23-27 stycznia w godzinach 11-13.

Fantastyczny relaks

W tym tygodniu nie zabraknie również propozycji dla miłośników fantastyki. Na spotkanie z grami bez prądu i do udziału w konkursach i turniejach zaprasza działający przy MOK Klub Fantastyki Obelisk. Zajęcia będą zorganizowane na II piętrze centrum kultury. Organizatorzy zapraszają w najbliższy piątek od godz. 16 do 21, a także w sobotę i niedzielę od 12 do 20.

Na lodzie

Wolny czas podczas ferii można spędzić również na łyżwach. Godzina korzystania z lodowiska przy Zespole Szkół nr 2 kosztuje 2 zł. Przy obiekcie działa również wypożyczalnia. Koszt skorzystania z niej to 3 zł dla dzieci i młodzieży i 5 zł dla osób dorosłych. Przed wejściem na taflę będzie można również naostrzyć swoje łyżwy. Z zabawy na lodowisku mogą korzystać także najmłodsi, tym bardziej, że szkoła dysponuje pingwinem, który pomaga w nauce jazdy na łyżwach. (kal)