Ferie w powiecie chełmskim

Przedstawiamy atrakcje, jakie czekają na najmłodszych i nie tylko w okresie ferii zimowych.

GMINA BIAŁOPOLE

13, 15 stycznia – udział drużyny młodzików z GKS „UNIA” Białopole w Halowych Mistrzostwach CHOZPN W Chełmie,
16 stycznia, godz. 14 – XIV Mistrzostwa Gminy Białopole w Tenisie stołowym o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Białopole, hala sportowa, dziewczęta i chłopcy w kat.: SP I-IV, SP V-VI, SP VII-VIII,
19 stycznia, godz. 13 – Koncert Kolęd i Pastorałek, kościół parafialny w Białopolu, godz. 13:30 – XIV Mistrzostwa Gminy Białopole w Tenisie Stołowym o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Białopole, hala sportowa, kat.: kobiety, junior, senior, oldboy,
22 stycznia, godz. 9 – XVII Mistrzostwa Gminy Białopole w Warcabach, sala konferencyjna Urzędu Gminy Białopole, godz. 12 – XVII Mistrzostwa Gminy Białopole w Szachach, sala konferencyjna UG,
24 stycznia, godz. 19:30 – zakończenie rozgrywek Gminnej Ligi w Halowej Piłce Nożnej, hala sportowa.
Hala sportowa w okresie ferii jest czynna od wtorku do piątku: w godz. 14-20, w soboty: w godz. 10-15 (w hali do dyspozycji mieszkańców jest siłownia).
Biblioteka Gminna w czasie ferii czynna od poniedziałku do piątku: w godz. od 8-16. W czytelni, oprócz prasy, do dyspozycji jest też bezpłatny dostęp do Internetu.

KULTURALNIE W REJOWCU

18 stycznia – finał II Ogólnopolskiego Konkursu im. Mariana Janusza Kawałki na wiersz klasyczny, w którym to poeci z całej Polski rywalizują o statuetkę „Białego Kruka”. Konkurs jest współorganizowany przez miasto Rejowiec i chełmskie wydawnictwo „TAWA”. Podsumowanie konkursu odbędzie się w Pałacu Zaleskich w Rejowcu.
19 stycznia, godz. 9:30 – koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Rejowca w kościele pw. św. Jozafata w Rejowcu,
26 stycznia, godz. 10 – Regionalny Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej.
Przegląd ma charakter otwarty, biorą w nim udział amatorzy z terenu całego województwa lubelskiego, reprezentujący różne środowiska twórcze. Kategorie: zespoły śpiewacze, zespoły śpiewacze z akompaniamentem, grupy śpiewacze, kapele ludowe.

GMINA RUDA-HUTA

13 stycznia, godz. 12-15 – warsztaty kulinarne w DK Żalin i DK Ruda-Kolonia,
14 stycznia, godz. 8-15 – wyjazd do CKF „Zorza” w Chełmie na film pt. „Wilk w owczej skórze 2” i do Muzeum Ziemi Chełmskiej na warsztaty plastyczne (Odjazd: DK Żalin godz. 8, Przystanek Ruda-Huta 8:10, DK Ruda-Kolonia 8:15), koszt uczestnictwa – 15 zł,
16 stycznia, godz. 13-18 – wyjazd do parku trampolin „Jump Planet” w Chełmie (Odjazd: DK Żalin 13:10, Przystanek Ruda-Huta 13:20, DK Ruda-Kolonia 13:25), koszt uczestnictwa – 40 zł,
19 stycznia, godz. 18 – widowisko muzyczno-teatralne „Dziś w Betlejem”, Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie,
20 stycznia, godz. 12-14 – warsztaty cukiernicze w DK Żalin i DK Ruda-Kolonia,
22 stycznia, godz. 9:30 – spektakl „Czerwony Kapturek”, Teatr Kto Tam?, Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie, cena biletu – 10 zł,
23 stycznia – wyjazd do Lublina na kryte lodowisko Icemania, festiwal gier Board Mania, koszt uczestnictwa – 50 zł,
24, 25 stycznia, godz. 9-15 – Miejska Gra Terenowa, Chełm, koszt uczestnictwa – 45 zł,
26 stycznia, godz. 12 – XXII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Ruda-Huta w Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie.

GMINA SAWIN

16 stycznia – wyjazd do CKF „Zorza” w Chełmie na film „Corgi, psiak królowej”, zbiórka w GOK o godz. 10, koszt biletu – 10 zł, zapisy do 15 stycznia w GOK,
14, 21 stycznia – wyjazd na lodowisko w Chełmie, koszt – 12 zł (lub 6 zł w przypadku posiadania własnych łyżew), wyjazd o godz. 10:45, powrót o godz. 14, zbiórka w GOK o godz. 10:30,
23 stycznia – wyjazd do CKF „Zorza” na film :Wyprawa Magellana”, zbiórka w GOK o godz. 10, zapisy do 22 stycznia, koszt biletu – 10 zł.

GMINA CHEŁM (świetlice)

OKSZÓW (zajęcia w godz. 11-13): 14 stycznia – „W karnawale czas na bale”, robienie masek karnawałowych, 15 stycznia – „Kochane nasze pupile”, spotkanie z hodowcą psów rasowych, zajęcia plastyczne, pogadanka, 16 stycznia – zajęcia plastyczne, „Laurka dla Babci i Dziadka”, 21 stycznia – „Łapy, łapy, cztery łapy…”, zajęcia plastyczne, 22 stycznia – zajęcia plastyczne o tematyce zimowej, „Podróż do krainy śniegu”, 23 stycznia – zabawy i gry planszowe, 24 stycznia – zabawa karnawałowa.

ŻÓŁTAŃCE (od godz. 12): 14 stycznia – zajęcia plastyczne, robienie dekoracji przed balem karnawałowym i upominków na Dzień Babci i Dziadka, 15 stycznia – konkursy plastyczne, 17 stycznia – projektowanie okładki do ostatnio przeczytanej książki, 20 stycznia – turnieje gry w bilard i tenis stołowy, 22 stycznia – zabawy w sali i na świeżym powietrzu, 23 stycznia – konkurencje sportowe, 24 stycznia – bal karnawałowy, rozdanie nagród dzieciom biorącym udział w konkursach, ognisko i pieczenie kiełbasek, jeśli pozwoli pogoda.

HORODYSZCZE: 15 stycznia – laurka dla babci i dziadka, 16 stycznia – zajęcia plastyczne, 17 stycznia – lepienie w masie solnej, 18 stycznia – zajęcia kulinarne, 22 stycznia – turniej gry w bilard, 23 stycznia – gry planszowe, 24 stycznia – zabawy na świeżym powietrzu, 25 stycznia – podsumowanie ferii, słodki poczęstunek.

JANÓW (zajęcia w godz. od 12-14): 15 stycznia – zajęcia kulinarne, 15 stycznia – robienie karmnika dla ptaków, 17 stycznia – laurka dla babci i dziadka, 22 stycznia – konkurs plastyczny, „Zima w przyrodzie”, 23 stycznia – zajęcia plastyczne, robienie masek karnawałowych, 24 stycznia – ognisko, konkursy i zabawy.

NOWOSIÓŁKI: 14 stycznia – zajęcia kulinarne, 15 stycznia – turniej „Milionerzy” i „Kocham cię, Polsko”, 16 stycznia – zajęcia plastyczno-techniczne, „Dzień Babci i Dziadka”, 17 stycznia – pompony z włóczki, 18 stycznia – warsztaty kulinarne, 22 stycznia – karaoke dla dzieci, „Śpiewać każdy może”, 23 stycznia – turniej gier planszowych, 24 stycznia – zabawy na świeżym powietrzu, turniej ping-ponga, 25 stycznia – bal karnawałowy.

ROŻDŻAŁÓW: 14 stycznia – prace ręczne, dekoracja sali, 15 stycznia – „W świecie bajek”, oglądanie i czytanie, 16 stycznia – warsztaty plastyczne, maski karnawałowe, 17 stycznia – laurki dla babci i dziadka, 18 stycznia – turniej tenisa stołowego, 22 stycznia – turniej gry w bilard, 23 stycznia – zajęcia kulinarne, 24 stycznia – konkurs plastyczny dla najmłodszych, 25 stycznia – zabawa karnawałowa na zakończenie ferii (rozdanie nagród).

SREBRZYSZCZE: 14 stycznia – turniej tenisa stołowego, 15 stycznia – gry i zabawy ruchowe, 16 stycznia – warsztaty plastyczno-techniczne, 17 stycznia – warsztaty kulinarne, 18 stycznia – warsztaty decoupage’u, 21 stycznia – warsztaty z recyklingu, 22 stycznia – gry planszowe, 23 stycznia – wyjazd na lodowisko, 24 stycznia – upominki dla babć i dziadków, 25 stycznia – zabawa z książką, konkursy i łamigłówki.

STRUPIN MAŁY: 14-18 stycznia – gry, zabawy i turnieje dla dzieci i młodzieży (piłkarzyki, ping-pong, bilard), warsztaty kulinarne (naleśniki, sałatki owocowe, kanapki), zajęcia plastyczne (maski karnawałowe). 22-25 stycznia – świętowania Dnia Babci i Dziadka, przygotowywanie prezentów. Na zakończenie ferii kulig do lasu Borek lub ognisko, zależne od pogody.

WEREMOWICE: 14 stycznia – zajęcia kulinarne, babeczki, pączki, gofry, naleśniki, 15 stycznia – turniej tenisa stołowego, 16 stycznia – maraton bajkowo-filmowy, 17 stycznia – zajęcia artystyczne, robienie biżuterii dla chłopców i dziewczynek, 18 stycznia – lepienie z masy papierowej, 22 stycznia – turniej zagadek i rebusów, 23 stycznia – zajęcia plastyczne, maski karnawałowe, 24 stycznia – Dzień Babci i Dziadka, zajęcia plastyczne, 25 stycznia – bal karnawałowy.

ZAWADÓWKA: 14-18 stycznia – gry i zabawy ruchowe, wyjazd do kina w Chełmskim Domu Kultury, warsztaty pt. „Zrobię to sam” (ozdobne doniczki, przyborniki na długopisy) i warsztaty kulinarne, 22-25 stycznia – spotkanie z ratownikiem medycznym, zajęcia plastyczno-techniczne, karaoke, Dzień Babci i Dziadka, bal karnawałowy.