Ferment przy jubileuszu

„LSM to nie folwark prezesa Gabki!”, „Dosyć kłamstw”, „Zmienić Zarząd LSM” – z takimi hasłami zjawili się w sobotę, 27 maja, członkowie najstarszej lubelskiej spółdzielni przed uroczystym posiedzeniem Rady Nadzorczej Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i festynem z okazji 60-lecia spółdzielni.


Pikietujący protestowali przed DK LSM przy ulicy K. Wallenroda, gdzie miały się odbyć uroczystości, domagając się unieważnienia tegorocznego walnego zgromadzenia (19-27 kwietnia).
– Obawiamy się, że po raz kolejny zostaniemy zlekceważeni i nikt z nami nie będzie rozmawiał, stąd decyzja o podjęciu protestu – mówiła Emilia Lipińska, z Komitetu Obrony Interesów Mieszkańców LSM, mieszkanka os. Piastowskiego.
Pikietujący przynieśli pismo z żądaniem unieważnienia i ponownego zwołania Walnego Zgromadzenia. Przypomnijmy, że tegoroczne walne zgromadzenie miało nie tylko bardzo burzliwe obrady, jednocześnie po raz pierwszy w 60–letniej historii spółdzielni mieszkaniowej drzwi wejściowych na salę pilnowała wynajęta przez prezesa LSM ochrona. Dodatkowo członkowie osiedla Sienkiewicza (24 kwietnia) zerwali obrady swojego walnego zgromadzenia, protestując przeciwko budowie na terenie swojego osiedla wielokondygnacyjnego budynku z podziemnymi garażami tzw. domu seniora. Jednego z trzech, jaki miałby powstać w tej dzielnicy. Jednak obrady na LSM się ostatecznie odbyły i to pomimo tego, że jedno z osiedli nie zabrało w nich głosu, bo ponowny termin spotkania na Sienkiewicza nie został wyznaczony. – Chcemy unieważnienia tegorocznego walnego zgromadzenia – powtarzali oburzeni mieszkańcy. Już rozpoczęli zbieranie podpisów w tej sprawie. W sobotę nie udało się im wręczyć pisma z żądaniem unieważnienia i ponownego zwołania Walnego Zgromadzenia, ale spotkanie w tej sprawie ma odbyć się w poniedziałek (29 maja). – Walne Zgromadzenie odbyło się zgodnie z prawem, a inwestycje w spółdzielni zostały wstrzymane – twierdzi prezes Jan Gąbka jednocześnie deklarując, że jeśli taka będzie wola mieszkańców, możliwe będzie zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Walnego Zgromadzenia. (EM.K.)